Zápasy 13.12.2012

Junioři: Litvínov smetl Spartu, duo Smolka - Šrámek se blýsklo 10 body!

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
Litvínov ve 25. kole na vlastním ledě roznesl Spartu v poměru 7:2. Nejvíce zářilo útočné duo Smolka - Šrámek, oba zaznamenali po pěti kanadských bodech. Chemici byli po celý zápas lepším týmem a naprosto dominovali. V první třetině Litvínov dokázal vstřelit po dvou brankách Sparta pouze jednu. Ve druhé třetině domácí Spartu totálně rozebrali a vyhráli jí 3:0. V poslední periodě sice Sparta dokázala snížit, ale chemici přidali ještě po dvou brankách, a tak si hosté odvezli debakl 7:2.
25. kolo, 13.12.2012
ZS Ivana Hlinky
7:2
2:1, 3:0, 2:1

Litvínov

Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Hora, Strejček, Šrámek, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Malec, Šesták, Mical, Smolka.

Sparta

Neužil - Bílek D., Vítek, Skřivánek, Březina, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Teubner, Pokorný, Brzobohatý, Havlena, Eis, Arnošt, Matějček, Merta, Sekerka, Dvořáček, Procházka.
Branky a nahrávky: 14. Smolka (Šrámek, Kokeš), 16. Šrámek (Smolka, Mical), 34. Čeřovský (Válek, Cvrk), 35. Šrámek (Smolka), 39. Válek (Kuchař, Hora), 41. Mical (Šrámek, Smolka), 52. Strejček (Šrámek, Smolka) - 15. Procházka (Dvořáček), 45. Dvořáček (Brém, Procházka). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 138. Střely na branku: 58:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2.

Litvínov byl už od úvodu utkání lepším týmem. Domácí hýřili aktivitou a hosté se více méně jen bránili. Chemici poprvé udeřili ve 14. minutě, kdy Pavel Smolka za asistence Šrámka vsítit úvodní branku. Domácí ale zaháleli, obrana nedokázala zachytit protiútok a za pouhých 39 vteřin Sparta vyrovnala stav utkání, když Martin Procházka překonal Horáka. Litvínov opět dokázal zvýšit pohyb a to se jim vyplatilo, za dalších 35 vteřin vrátil vedení na stranu domácích Jakub Šrámek, který střelou do prázdné branky Neužilovi nedal žádnou šanci. V první třetině už žádná branka nepadla, a tak domácí odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do prostřední periody vstoupil Litvínov opět lépe, domácí několikrát dokázali Spartu zamknout v útočném pásmu, ale scházela jim střelba. Ve 34. minutě přesně zacílil Dominik Čeřovský a Litvínov se ujal dvoubrankového vedení. O 26 vteřin později už domácí vedli o tři branky, Jakub Šrámek se v oslabení dostal se Smolkou do situace 2 na 1 a po pěkné přihrávce prostřelil Neužila po páté. Sparta byla jako opařená a domácí dál dominovali. Minutu a půl před koncem druhé třetiny vedli chemici už o pět branek. Kuchař našel přesnou přihrávkou najetého Lukáše Válka a zvýšil na 5:1.

V úvodu třetí třetiny Litvínov přidal další branku, Martin Mical dostal ideální přihrávku od Šrámka a Neužil už nedokázal zasáhnout. Ve 45. minutě dokázali sparťané využít nepřesnosti v domácí obraně a David Dvořáček snížil na 6:2. Ale to ještě nebylo ze strany domácích vše v 52. minutě Litvínov sehrál asi nekrásnější akci večera, domácí ukázkově rozebrali sparťanskou obranu a pro Jana Strejčka už nebyl problém trefit prázdnou branku. Chemici si závěr zápasu už pohlídali a roznesli Spartu v poměru 7:2.

Ohlasy

Litvínov
Radek Mrázek (HC Litvínov): Musím klukům poděkovat za dnešní výkon, protože utkání odehráli naprosto v klidu, plnili přesně to co jsme si řekli a celý zápas odmakali.
Sparta
Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Já bych k tomu řekl, že je to ostuda Sparty, byl to naprosto katastrofální výkon. Kuba Neužil aby se v té brance zbláznil, pochytal tam ještě spoustu šancí. Jinak to mohlo být obrovské fiasko. Jako trenéři jsme obrovsky zklamaní.
Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Statistiky

Statistiky nejsou k dispozici.

Brankáři
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež včera

Shánět prostředky je těžké, ale o budoucnost litvínovského hokeje se nebojím, říká Kamil Havelka

Šéf litvínovské mládeže Kamil Havelka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o aktuální ekonomické situaci, spolupráci s A-týmem nebo vývoji mladých hráčů.
Více >
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >