Zápasy 07.03.2013

Junioři: Litvínov zvládl důležitý zápas ve Zlíně a přiblížil se branám play off

Chemici vyjeli k dalšímu důležitému utkání v boji o play off až do dalekého Zlína. Berani sice dokázali vstřelit první branku, ale poté už dominovali litvínovští hráči. Litvínov využil tři přesilové hry a dotáhl zápas do vítězného konce. Základ úspěchu položil také litvínovský brankář Horák, který po spolehlivém výkonu inkasoval pouze jednu branku.
43. kolo, 7.3.2013
Zlín
1:4
1:1, 0:0, 0:3

Zlín

Zavadil – Řezáč, Kobylík, Janota, Kundera, Zbořil, Kratochvíl M., Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Talán, Matula, Popelka, Jurík, Kratochvíl Š., Sedláček, Doležálek.

Horák – Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Hora, Strejček, Kasal, Zavřel, Šrámek, Řehoř, Kuchař, Válek, Čeřovský, Zdeněk, Šesták, Mical, Smolka
Branky a nahrávky: 12. Kundera (Popelka) – 19. Jurčík, 41. Hora (Jurčík, Šrámek), 45. Zavřel (Kokeš, Zdeněk), 51. Čeřovský (Zavřel) Rozhodčí: Škach – Wesley, Kašík Vyloučení: 12:10 Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4.

Junioři odehráli poslední utkání na domácím ledě v této sezóně. Zatímco hosté z Litvínova bojovali o postupovou pozici do playoff, tak domácím již o nic nešlo a sezóna pro ně končí v sobotu posledním mistrovským utkáním na ledě liberce.

Hosté šli do zápasu nebojácně a hned v první minutě zavřeli Berany v jejich pásmu. Dvojice Smolka a Šrámek měla obrovskou příležitost poslat Chemiky do vedení, ale Zavadil úvodnímu náporu odolal. Hrálo se především v obranné třetině Ševců, kteří měli obrovské problémy s bráněním soupeře.

První zákrok si Horák v brance Litvínova připsal až v sedmé minutě, zasahovat musel v oslabení Litvínova proti střele Janoty. Vynikající nástup Litvínova však nepřinesl úvodní branku pro jejich barvy.

V rohu kluziště vybojoval kotouč Popelka, posunul mezi kruhy na Tadeáše Kunderu, který zamířil přesně pod víko a do vedení šli Zlínští. Srovnat mohl Mical, který dostal dobrý pas, ale Zavadil vyrazil. Srovnání přišlo v početní výhodě. Před Zavadilovou brankou se strhl obrovský závar a zorientovat se dokázal nejlépe Ondřej Jurčík, který dopravil kotouč do sítě. Po první třetině byl stav vyrovnaný, oba týmy vstřelili po jedné brance.

Druhá část začala opačně než ta úvodní a aktivnější byli Berani. Popelka našel před bránou Kovaříka, ale ten brankáře hostů překonat nedokázal. O pár vteřin později měl dobrou příležitost Šimon Kratochvíl, Horák však předvedl mrštný beton.

Po tlaku žlutomodrých se hra srovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Ševci měli výhodu přesilové hry čtyř proti třem, ale ani pokusy Janoty a Juríka třetí branku v utkání nepřinesly. Druhá třetina tak skončila bez branek.

Litvínov měl v úvodu třetí třetiny ještě minutovou přesilovou hru. Po sedmatřiceti vteřinách ji dokázal zužitkovat. Jurčík od modré nahazoval a dobrou práci na brankovišti odvedl Daniel Hora, který přehodil Zavadilův beton a poslal Chemiky poprvé v utkání do vedení. Litvínov měl znovu výhodu přesilové hry a opět ji dokázal využít. Kokeš z modré přihrával na Martina Zavřela a ten z úhlu prostřelil přesouvajícího se Zavadila.

Čtvrtá branka Černožlutých jako by byla narýsována podle branky Hory. Zavřel nahodil před branku a Dominik Čeřovský kotouč dorazil do sítě. V závěru utkání se ještě strhla šarvátka mezi domácím Juríkem a Čeřovským z Litvínova. Litvínovští opanovali třetí třetinu a rozhodli třemi brankami v přesilových hrách a připsali si veledůležité tři body do boje o playoff.

DEVÍTKA: Litvínov kosí jednoho soupeře za druhým

Po delší odmlce je opět čas na mládežnický přehled z deváté třídy. Svěřenci trenéra Gogy odehráli na počátku předposledního měsíce tři utkání, v nichž uhájili svoji neporazitelnost a nadále se drží na prvním místě skupiny.
Žáci 07.11.2019

SEDMIČKA: Těsná prohra na Kladně a desetigólový nášup od Karlových Varů

Litvínovští sedmáci vyjeli na led po téměř čtrnáctidenní přestávce. Nejdříve v rámci 10. kola odehráli utkání proti kladenským Rytířům. Poté v dohrávce čekal černožluté další soupeř, jenž má své áčko v Extralize. V úterním utkání změřili síly s Karlovými Vary. Litvínov bohužel oba zápasy nezvládl a patří mu sedmá příčka.