Zápas - mládež 07.01.2016

Junioři zabrali a naplno bodovali proti Mladé Boleslavi

Preview k zápasu

Foto Reportáž
M l a d á B o l e s l a v - Litvínovští junioři odehráli těžké utkání proti Mladé Boleslavi. V utkání dlouho prohrávali, nakonec ho však naklonili na sovu stranu a vyhráli po velké přestřelce 6:4!
7.1.2016
4:6
2:0, 1:3, 1:3

Ml.Boleslav

Groh (Kořínek) – Mašek, Uřídil, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borkovec, Pořízek, Planý, Dančišin, Sedmík, Motloch.

Litvínov

Spěšný (Sklíba) – Jonák, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Šíp, Vostárek- Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Šimeček.
Branky a nahrávky: 7. Pořízek (Průšek), 20. Motloch (Pořízek), 25. Motloch (Průšek, Žalud), 60. Planý (Tůma, Musliu) – 28. Reichel (Šimeček, Ujfaluši), 32. Reichel (Jícha, Ujfaluši), 38. Jícha (Brejžek, Reichel), 49. Stříbrný (Šimeček, Havelka), 57. Ujfaluši (Šesták, Šimeček), 60. Ujfaluši (Stříbrný, Šesták). Rozhodčí: Veselý – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

V první třetině, stejně jako v celém utkání, se hrál ofenzivní hokej. Velkou šanci měli chemici už ve třetí minutě, když Stříbrný jel sám na Kořínka, jenže ten se na jablkách načapat nenechal. Mladoboleslavští udeřili poprvé v sedmé minutě utkání. Milan Paruška uvolnil svou přihrávkou Radka Pořízka, který zametl kotouč do prázdné brány a jeho tým šel do vedení.

Poté přišli samostatné úniky na obou stranách. Ve dvanácté minutě se utrhl Havelka, jenže svou krásnou akci neodkázal zakončit brankou. O dvě minuty později jel na Spěšného Musliu, jenže ani hostující gólman se nenechal nachytat. Patnáct vteřin do konce třetiny šli do dvoubrankového vedení domácí! Pořízek krásně uvolnil Lukáše Motlocha, který dokázal z první trefit poloprázdnou bránu.

Prvních pět minut druhé třetiny se hrál skvělý hokej, ze kterého vzešel jeden gól do sítě Litvínova. Tomu předcházeli obrovské šance Brzka a Stříbrného, jenže Groha byl proti snížení. V pětadvacáté minutě šli domácí do vedení 3:0! Po krásné kombinaci svých spoluhráčů se podruhé v utkání dokázal prosadit Lukáš Motloch. Z tohoto vedení se Boleslav neradovala příliš dlouho. V osmadvacáté minutě prosadil v přesilové hře Kristian Reichel a bylo to 1:3.

Tentýž hráče se dokázal v krátkém časovém sledu prosadit i podruhé, když se mu to povedlo o necelé čtyři minuty později. Josef Jícha přihrál kotouč na Kristiana Reichla, který se nemýlil. Litvínovští se v závěru třetiny nadechli k obrovskému tlaku, ze které vzešla vyrovnávající branka! Po přihrávce Brejžka se do úniku dostal Josef Jícha a pěknou střelou upravil stav utkání na 3:3.

Ve třetí třetině se už rozhodlo o tom, kdo bude tím šťastnějším a z utkání získá tři důležité body. Deset minut před koncem utkání naklonili jeho osud na svou stranu chemici, kteří se dostali do vedení. Šimeček propasíroval kotouč na pronikajícího Josefa Stříbrného, který se v úniku nemýlil. Dvoubrankové vedení si Severočeši zajistili tři minuty před koncem utkání. Po kombinaci se dostal ke střele Petr Ujfaluši, na jehož ránu neměl Groh nárok.

V závěru utkání se často vylučovalo, Boleslav měla k mání přesilovou hru čtyři na tři, a tak se uchýlila k power-play. V něm přihrál v brejku Stříbrný kotouč na Petra Ujfalušiho, který prázdnou bránou nepohrdl a pošesté v utkání rozvlnil síť domácí brány! Deset vteřin před koncem dokázala Boleslav ještě korigovat na 4:6, o což se postaral Jakub Planý, který svou brankou uzavřel brankový účet dnešního utkání.

Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Šimon Sklíba
Související články
Zápas - mládež 07.01.2016

Junioři zabrali a naplno bodovali proti Mladé Boleslavi

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >
Mládež 14.07.2020

Shánět prostředky je těžké, ale o budoucnost litvínovského hokeje se nebojím, říká Kamil Havelka

Šéf litvínovské mládeže Kamil Havelka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o aktuální ekonomické situaci, spolupráci s A-týmem nebo vývoji mladých hráčů.
Více >
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary