Zápas - mládež 04.02.2016

Junioři předvedli skvělou show a po dvou letech porazili Slavii

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Litvínovští junioři se v dnešním utkání postavili proti jejich noční můře - Slavii. Tu totiž dokázali porazit naposledy 25.2.2014, tedy před dvěma lety! V tomto utkání ale předvedli Litvínovští neskutečný výkon, po kterém porazili hosty vysoko 7:3. V utkání byl k vidění také jeden hattrick, který zkompletoval Josef Stříbrný!
4.2.2016
ZS Ivana Hlinky
7:3
4:2, 1:1, 2:0

Litvínov

Sklíba (Spěšný) – Jonák, Franc, Březák, Brejžek, Šíp, Šefl – Havelka, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Bečvář, Ujfaluši, Jícha, Šimeček, Helt.

Slavia

Frodl (Dubský) – Valík, Novák, Čupa, Drahorád, Zderadička, Straka – Andres, Kašek, Nestrašil, Heldák, Vildumetz, Vyskočil, Šteiner, Josefus, Suda, Mareček, Kohút, Furch.
Branky a nahrávky: 7. Šimeček (Havelka, Jícha), 7. Stříbrný (Ujfaluši, Šefl), 9. Stříbrný (Šimeček, Ujfaluši), 15. Ujfaluši (Březák, Šimeček), 21. Stříbrný (Šimeček, Havelka), 49. Ujfaluši; (Šimeček, Stříbrný), 58. Jícha (Havelka, Bárdoš) – 10. Suda (Zderadička, Šteiner), 12. Kašek (Josefus, Valík), 23. Suda (Šteiner, Kohút). Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Votrubec Vyloučení: 4:4. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 32:46 (14:15, 10:12, 8:19). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

První třetina utkání nabídla struhující podívanou, po které bylo k vidění hned šest branek! Ta první padla „až“ v sedmé minutě. Martin Havelka pláchl domácímu obránci a jel spolu s Jaroslavem Šimečkem dva na jednoho. Celou akci zakončil ranou do prázdné druhý jmenovaný a Litvínovští šli do vedení. To se zvýšilo o jednadvacet vteřin později. Petr Ujfaluši vypálil vysoko nad bránu Frodla, kotouč se ale odrazil zpět před bránu, kde si ho jako první našel Josef Stříbrný, který pěkným baseballovým úderem zvýšil vedení svého týmu na dvě branky.

O dvě minuty později se chemici radovali potřetí a Slávia byla zralá na ručník. Jaroslav Šimeček si pohrál v přesilové hře s hostující obranou, skrze brankoviště uvolnil Josefa Stříbrného, který svižnou ranou po ledě mezi betony překonal Frodla. Třetí branka Litvínova Pražany nakopla a hosté začali dotahovat. V desáté minutě nahodil kotouč na bránu Zderadička, tam ho přesně nad beton Sklíby tečoval Martin Suda a bylo sníženo.

O další dvě minuty později to bylo pouze o jednu branku, jelikož Slávia se prosadila podruhé v krátkém časovém sledu. Matyáš Kašek vypálil z kraje přesilové hry svého týmu od modré a jeho ránu v cestě do brány nedokázal nikdo včetně Sklíby zastavit a bylo to o jednu branku! Poté se hra zklidnila a dlouho nebyla k vidění žádná branka. V patnácté minutě hry se provinil faulem Novák a Litvínovští měli k mání přesilovou hru, kterou využili. Jakub Březák vypálil tvrdě od modré čáry a kotouč před Frodlem přesně tečoval Petr Ujfaluši. Další branka už nepadala, a tak se šlo do kabin za vedení domácích 4:2!

Druhá třetina utkání začal v tom stylu, v jakém končila ta první. Během prvních dvou minut hry totiž padly dvě branky! Ta první po devětatřiceti vteřinách hry. Šimeček prodloužil kotouč do středního pásma, kde se ho ujal Josef Stříbrný. Domácí útočník se v rychlosti rozjel na obránce, prohodil mu kotouč pod holí, natlačil se před Frodla a bekhendovou ranou mezi betony zkompletoval hattrick! O minutu později bylo zase sníženo. Šteiner poslal z úhlu kotouč na hůl Martina Sudy, který svižnou ranou mezi betony Sklíby snížil na 3:5. Další branka ve druhé třetině už k vidění nebyla, a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Severočechů.

Třetí třetina se hrála v menším tempu, než ty dvě předešlé, ale i tak v ní bylo na co koukat. Na devátou branku si museli diváci na zimním stadionu Ivana Hlinky počkat až do devětačtyřicáté minuty. V té uvolnil Šimeček v přesilové hře Petra Ujfalušiho, který krásnou ranou bekhendem na zadní tyč překonal Frodla, který lovil kotouč ze své brány už pošesté v utkání! Dvě minuty před závěrečnou sirénu se prosadili domácí posedmé a naposled. Frodl vyrazil Havelkovu ránu pouze na hůl připraveného Josefa Jíchy, který z první poslal kotouč do prázdné brány, čímž uzavřel brankový účet dnešního utkání.

Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Šimon Sklíba 3 43 0
Související články
Zápas - mládež 04.02.2016

Junioři předvedli skvělou show a po dvou letech porazili Slavii

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >
Mládež 14.07.2020

Shánět prostředky je těžké, ale o budoucnost litvínovského hokeje se nebojím, říká Kamil Havelka

Šéf litvínovské mládeže Kamil Havelka se v obsáhlém rozhovoru rozpovídal o aktuální ekonomické situaci, spolupráci s A-týmem nebo vývoji mladých hráčů.
Více >
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >