Zápas - mládež 06.02.2016

Litvínovští junioři po bojovném výkonu vybojovali s Rytíři jeden bod

L i t v í n o v - Litvínovští junioři se postavili proti Rytířům z Kladna. Utkání bylo až do samého konce velice vyrovnané, a nakonec dospělo až do prodloužení. V něm poslal sudí Litvínov do oslabení, ve kterém rozhodl kladenský japonský reprezentant Yuki Miura.
6.2.2016
ZS Ivana Hlinky
2:3pr.
0:0, 1:2, 1:0 - 0:1

Spěšný (Sklíba) – Jonák, Franc, Březák, Brejžek, Šíp, Šefl – M. Havelka, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Drašar, Ujfaluši, Jícha, Šimeček, Schmidmayer.

Kladno

Ptáček (Zázvorka) – D. Havelka, Malý, Chládek, Matula, Zelingr – Piovarči, Slánský, Křepelka, Patyk, Čermák, Schildhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík.
Branky a nahrávky: 39. Brejžek (Březák, Stříbrný), 55. Ujfaluši (Stříbrný) – 31. Kružík (Miura, Matula), 33. Schildhabel (Havlůj, Čermák), 61. Miura (Kružík, Havlůj). Rozhodčí: Hlinka – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 33:41.

První třetina vyrovnaného utkání mezi juniory Litvínova a Kladna branku nepřinesla. Největší šanci v ní měli domácí. Ve třetí minutě zápasu dostal skvělou průnikovku před celé hřiště od Karla Šefla David Drašar, který jel sám na Ptáčka. Domácí mladíček udělal rychlý pohyb tělem a vypálil. Jeho rána byla velice svižná, jenže orazítkovala pouze pravou tyč hostující brány. Další větší šance k vidění nebyla, a tak se šlo do kabin za bezbrankové remízy.

Ve druhé třetině měli diváci možnost k vidění tři branky. V polovině utkání padla ta první, a to do sítě Spěšného. Domácí obrana udělala fatální chybu a Daniel Kružík jel sám na bránu. Nakonec krásně vypálil a zamířil přesně do levého růžku brány. O dvě minuty později to bylo o dvě branky pro hosty. Křešimír Schildhabel nahodil kotouč od mantinelu v přesilové hře na bránu a Patrik Spěšný si smolně srazil kotouč do vlastní sítě. Po této brance Litvínovští ožili a ještě před sirénou se jim podařilo snížit. Puk se po ose Stříbrný – Březák dostal až k Martinu Brejžkovi, který pohotově obkroužil Ptáčka a zasunul kotouč do sítě.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, více z něj měli ale domácí, kterým se pět minut před koncem utkání podařilo vyrovnat. Josef Stříbrný dojel vyhozený kotouč a přihrál ho na kruhy na čepel Petra Ujfalušiho. Domácí útočník vypálil a kotouč se mezi betony Ptáčka dostal do sítě. Další branka už nepadla, a tak se šlo do prodloužení. V něm poslal rozhodčí domácí do oslabení tři proti čtyřem a Kladno rozhodlo. Kružíkovu střelu vyrazil Spěšný pouze do strany, kde stál pohotový Yuki Miura, který dorazil kotouč do prázdné brány, čímž ukončil dnešní utkání.