Zápas - mládež 17.09.2016

Junioři v Podkrušnohorském derby porazili Karlovy Vary

Preview k zápasu

Foto Reportáž
K a r l o v y V a r y - Litvínovští junioři sehráli vyrovnané utkání na ledě Karlových Varů. V Podkrušnohorském derby, které rozhodla první třetina, zvítězili 3:1! V tabulce se tak opět posunuli směrem nahoru.
17.9.2016
1:3
1:3, 0:0, 0:0

Karlovy Vary

Kuchař (od 20. Špírek) – Pajk, Vodička, Sedlák, Beer, Vápeník – Davídek, Salnikov, Janata, Tamáš, Čejka, Kovář, Hauzr, Hendrych, Procházka, Šála, Nguyen, Horký, Svoboda.

Litvínov

Havlík Š. – Urbánek, Franc, Havlík D., Březák, Brzek, Brejžek – Macháč, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Bárdoš, Fencl, Pecka, Dufek, Chmelář, Horák, Jícha.
Branky a nahrávky: 4. Tamáš (Salnikov, Pajk) – 2. Jícha (Bečvář), 8. Fencl (Jícha, Bečvář), 18. Dufek (Brejžek). Rozhodčí: Martin Grech – Tomáš Gerát, Richard Coubal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 25:47.

První třetina započala na holích hostů, kteří se od první minuty snažili držet před bránou Kuchaře. Už v první minutě nastalo první vyloučení na straně Karlových Varů. Vyloučen byl Tibor Tamáš za podražení. Litvínov na sebe nenechal dlouho čekat a po čtyřiceti vteřinách skóroval Josef Jícha, který svojí střelu přesně zamířil za záda Kuchaře. Domácí energetici se velice rychle vzpamatovali a v závěru 4. minuty, kdy dokázal vstřelit první gól Energie Tibor Tamáš. Ten se po střele Salnikova nejlépe zorientoval před bránou a dokázal dostat puk za záda Havlíka u levé tyče. Srovnání skóre však netrvalo nijak dlouho. Po několika dalších šancích domácích se do režie zápasu dostali hosté, když druhou branku vstřelil Tomáš Fencl. Hra se začala mnohem více držet v pásmu domácích energetiků. Změna mohla nastat v 17. minutě, kdy byl vyloučen Josef Jícha za nedovolené bránění. Hra však nabrala úplně opačných otáček, protože Jan Dufek po chybě obrany se sám chtěl zmocnit puku, avšak Kuchař sám vyjel z brány a měl stejnou myšlenku, ale nedokázal včas zasáhnout a jmenovaný Dufek neměl žádný problém vstřelit třetí gól Litvínova.

Karlovarští energetici ihned před začátkem druhé periody vystřídali brankáře. Místo Kuchaře nastoupil Špírek. Druhá část začala v podobném stylu, jako část první. Na puku se drželi hosté. Litvínov se stále pokoušel vstřelit další gól, ale karlovarská juniorka zatím držela druhou třetinu bez obdrženého gólu. Domácí se dočkali své šance minimálně na snížení nebo dorovnání. Dvě vyloučení přišla na straně hostů. Nejdříve si odpykal dvě minuty Martin Brejžek a následně David Drašar. Karlovy Vary však úspěšné nebyly a skóre stále svítilo ve prospěch hostů. V posledních pěti minutách druhé periody se puk přeléval z jedné strany na druhou. Více navrch měli však hosté, kteří v úplném závěru třetiny mohli vstřelit gól, ale Březák trefil pouze velmi dobře připravenou lapačku Špírka.

Závěrečná perioda začala v režii energetiků. Ti se však dopustili velmi brzy zakázaného uvolnění a vhazovalo se po Špírkově pravici. Energie se snažila velice rychle snížit v úvodu třetiny. To se projevilo na velmi zvýšené aktivitě juniorů, ale celý tlak byl zastaven vyloučením domácího Daniela Sedláka, který se provinil faulem vysokou holí. Celou dobu přesilové hry Litvínova se tým trenéra Marišky musel velmi pohotově přesunovat v obranné pásmu. Vše vždy zastavoval až brankář Špírek. I přes oslabení se dokázali energetici uvolnit a kombinovat. To přineslo vyloučení na straně chemiků, kde byl vyloučen Martin Franc za vražení na hrazení. Ani po návratu Sedláka se Vlčí smečka nedokázala prosadit před bránou Šimona Havlíka. Následovala vyloučení v obou týmech, kde se nejdříve po potyčce Davida Drašara a Pavla Vápeníka hrálo ve čtyřech a následně po vyloučení Jakuba Hendrycha si domácí zahráli ve třech. Gól však tato přesilová hra Litvínova nepřinesla. Skoro celých deset minut do konce zápasu nepřineslo příliš mnoho situací na obou stranách. Domácí se v závěru utkání pokusili o hru v šesti, ale byli neúspěšní a všechny tři body bral ze sobotního utkání Litvínov.

Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Šimon Havlík 1 24 0
Související články
Zápas - mládež 17.09.2016

Junioři v Podkrušnohorském derby porazili Karlovy Vary

Tabulka
P Tým Tým Z S B
1. SPA Sparta 20 77:49 43
2. TRI Třinec 22 78:53 43
3. MBL Ml. Boleslav 20 60:44 37
4. LIB Liberec 19 68:60 37
5. PLZ Plzeň 19 65:52 36
6. KOM Kometa 21 61:62 35
7. KVA K. Vary 20 71:53 33
8. HKM Hr. Králové 21 52:62 27
9. VIT Vítkovice 21 54:65 27
10. OLO Olomouc 20 40:56 25
11. KLA Kladno 20 54:71 25
12. ZLN Zlín 21 58:68 22
13. LIT Litvínov 20 48:68 18
14. PCE Pardubice 20 40:63 18
Kompletní tabulka
Mládež dnes

Čtyři hráči Litvínova nominováni na kemp VTM U14

Na jednodenním kempu krajského výběru do čtrnácti let, konaném 24.11. v Mostě, budou i čtyři hokejisté Litvínova. Mezi nominovanými jsou Sam Otruba, Jan Dufek, Jan Peroutka a Lukáš Tůma.
Více >
Mládež dnes

Osm hráčů deváté třídy v nominaci krajského výběru

Osm litvínovských zástupců čeká jednodenní kemp v rámci VTM. Akce se koná 24.11. v Mostě.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Junioři nezvládli vyrovnaný zápas, proti Spartě prohráli 2:3

L i t v í n o v - Junioři byli v celém zápase vždy o krok pozadu, když šla Sparta třikrát do vedení. Chemici zvládli dvakrát vyrovnat, ale na třetí branku odpověď nenašli. Oběma týmům se povedlo vstřelit spornou branku, která vyvolala vášně v obou táborech. Ta sparťanská se nakonec stala vítěznou.
Více >
×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav