Zápas - mládež 02.10.2016

První lajna Plzně devíti góly zníčila litvínovské dorostence

Preview k zápasu

Foto Reportáž
P l z e ň - Mladší dorostenci Litvínova odehráli velmi zajímavé utkání na ledě Plzně. Utkání prohráli Litvínovští vysoko 3:9. Za zmínku ovšem stojí, že o všech devět branek domácích se postarala jediná lajna! O branky Chemiků se postarali Lukáš Stehlík, Daniel Jouza a Jan Myšák.
8. kolo, 2.10.2016
9:3
4:0, 3:2, 2:1

Plzeň

Pilc (Maličkay) – Novák (A), Pánek, Váchal, Malák, Staněk, Kremláček, Kovářík – Kvasnička, Slanina, Přikryl (C), Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík (A).

Litvínov

Kmínek – Jonák, Baláž, Kitzberger, Háva, Najman, Miškovič, Žítek – Fišer, Jindra (C), Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza (A), Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák.
Branky a nahrávky: 12. Mužík (Přikryl), 16. Přikryl, 18. Mužík (Lang, Přikryl), 20. Mužík (Lang), 30. Lang (Mužík, Přikryl), 36. Lang (Přikryl), 38. Přikryl (Lang, Mužík), 54. Mužík (Princl, Přikryl), 59. Přikryl (Lang, Mužík) – 35. Stehlík (Berka, Baláž), 39. Myšák (Jouza, Jindra), 41. Jouza (Jindra, Myšák). Rozhodčí: Malá – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 37:19 (16:2, 14:12, 7:5).

Plzeňští Indiáni rozhodli o svém vítězství během první třetiny, ve které vstřelili čtyři branky. Tu první ve dvanácté minutě. Přikryl našel Radka Mužíka, který přízemní ranou načal kanonádu svého týmu. Na 2:0 zvyšoval v šestnácté minutě po krásné individuální akci Filip Přikryl. Na rozdíl tří branek odskočila Plzeň zásluhou Radka Mužíka, který dokončil skvělou práci svých spoluhráčů střelou do prázdné brány. Brankový účet první třetiny uzavřel hattrickem Radek Mužík, když nasměroval do sítě krásnou přihrávku od Martina Langa.

Na pátou branku si domácí museli počkat až do poloviny utkání. V ní oslovil Mužík Martina Langa, který podařenou kličkou vymáchal hostujícího gólmana a zakončil. Z první branky se ve druhé třetině mohli radovat také Litvínovští. Lukáš Stehlík si našel vyražený kotouč po střele Baláže na brankovišti a v klidu ho poslal za brankovou čáru.

Radost hostů netrvala příliš dlouho, jelikož o dvaašedesát vteřin to byli opět domácím, kteří zvedali ruce nad hlavu. Martin Lang byl skvěle naleznut zpoza brány Přikrylem a chladnokrevně propálil Kmínka. První lajna Plzně toho ani po této brance neměla dost, a tak zrežírovala i tu sedmou svého týmu. Lang krásnou přihrávkou přes celé pásmo našel Filipa Přikryla, který se nemýlil, a bylo to 7:1! Poslední slovo ve druhé třetině nakonec měli přece jen hosté. Nejproduktivnější hráč Litvínova v této sezoně Jan Myšák vyšťoural puk zpoza Pilce a skóroval.

Litvínovští zaznamenali také skvělý vstup do třetí třetiny, když se prosadili po sedmi vteřinách hry! Daniel Jouza se dostal do šance a krásným bekhendovým blafákem vstřelil desátou branku utkání. Zbytek utkání už se radovali pouze domácí. Ve čtyřiapadesáté minutě vyslal od modré čáry dělovou ránu Radek Mužík a Lukáš Kmínek nedokázal zasáhnout. Poslední branku ofenzivního utkání vstřelil domácí kapitán Filip Přikryl, a to když se prosadil nádhernou střelou z mezikruží.

Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Lukáš Kmínek 9 28 0
Související články
Zápas - mládež 02.10.2016

První lajna Plzně devíti góly zníčila litvínovské dorostence

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >