Zápasy 12.03.2019

Rozhodla závěrečná třetina, Litvínov přetlačil Pardubice 6:3

Preview k zápasu

Foto OhlasySestřih Reportáž
L i t v í n o v - Po startu předkola play off začalo také play out. V prvním kole v bojích o záchranu hostila litvínovská Verva poslední Pardubice. Východočeši mají za sebou sezónu hrůzy, po které si budou muset zahrát baráž. Souboj obou celků připomínal řeckořímské zápolení, poněvadž ani jeden tým se nechtěl lehce vzdát. Nakonec rozhodla třetí část hry, kdy se Verva dokázala čtyřikrát prosadit. Povedené utkání odehrál Jan Myšák, který dvě branky vstřely a na další dvě nahrál.
12.3.2019
ZS I. Hlinky, Litvínov
6:3
1:1, 1:1, 4:1

HC VERVA Litvínov

Petrásek (Janus) – Trončinský, Šesták, L. Doudera, Ščotka, Březák, Strejček – Kašpar, Helt, Válek – Svoboda, Myšák, F. Lukeš (C) – Jánský, M. Hanzl, Petružálek – Jurčík, M. Havelka, Jícha.

HC Dynamo Pardubice

Klouček (Vlk) – Mikuš (C), Holland, Budík, J. Zdráhal, Děrvuk, Porseland – Perret, Marosz (A), J. Kloz – Dušek, Bubela, Matýs – Machala, Poulíček (A), L. Horký – Pochobradský, Koffer, Machač – M. Kratochvil.

Branky a nahrávky

3. M. Havelka (Trončinský, Jurčík), 25. Svoboda (L. Doudera, Helt), 43. M. Hanzl (Myšák, F. Lukeš), 46. Myšák (F. Lukeš, Ščotka), 49. Ščotka (F. Lukeš, Myšák), 59. Myšák (F. Lukeš)
19. L. Horký (Poulíček, Machala), 35. Marosz (J. Kloz), 54. Perret (M. Kratochvil, Holland)

Statistiky

Rozhodčí:
Horák, Pavlovič - Ganger, Špringl
Vyloučení:

5:6

Využití:

1:1

V oslabení:

0:0

Diváci:

1476

Střely na bránu:

20:28

Průběh zápasu:

1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3

Na Havelkův gól odpověděl Horký

Úvodní buly se podařilo získat domácím, kteří se ihned přestěhovali před pardubickou branku. Větší ohrožení si ale nedokázali vypracovat a Klouček mohl zůstat v klidu. Obránce Dynama čekal poté první ostrý test, když si mezi nimi proklestil cestu Jánský. Slovenský útočník přihrál zpoza branky na Petružálka, který však mířil mimo branku hostí. O několik vteřin později ale už kotouč cestu do branky našel. Martin Havelka obdržel přihrávku na modré od Trončinského a vší silou vypálil. Jeho střela se zastavila až za zády brankáře Kloučka.
 
Verva byla při chuti a pouštěla se do dalších akcí, její tlak se ještě zvýšil, když dostala k dispozici přesilovou hru. V té se domácí snažili vstřelit branku, čemuž odpovídal tlak i šance, které měli. Avšak ani jedna z nich nepropadla za záda pardubického brankáře. Jen co se počet hráčů srovnal, tak byla hra zastavena, poněvadž Dynamo mělo na ledě příliš mnoho hráčů. Verva měla šanci na reparát za zkaženou první přesilovku. Nicméně ve druhé početní převaze se více činily Pardubice, jenž si dokázaly vypracovat i několik šancí.
 
Na toto konto odpověděl Hanzl, který šikovně zpracoval křižnou přihrávku a ohrozil Kloučkovu branku. Litvínov pokračoval ve svém tlaku, který měl na začátku třetiny a k tomu dostal další bonus. Pardubická střídačka se opět provinila tím, že měla příliš mnoho hráčů na ledě. Severočeši se snažili prolomit přesilovkové trápení, ale ani napotřetí to nevyšlo.
 
Hosté se v druhé polovině první třetiny připomněli pokusem Pochobradského, jenž si najel na levou stranu a snažil se překvapit Petráska. Třikrát a dost, po třech přesilovkách Vervy přišla první herní převaha na straně Dynama. Východočeši se usídlili ve svém útočném pásmu a snažili se ohrozit domácího gólmana. Jejich protivníkem byla nepřesnost a příliš malý důraz. Verva díky tomu přesilovou hru přežila a začal se hrát aktivní hokej.

Byly k vidění šance na obou stranách. Nejdříve se snažil vstřelit branku Havelka, na druhé straně se dostal do výhodně pozice Marosz. Ani jeden z útočníků nenašel recept na protivníkova brankáře. Stav 1:0 platil až do 19. minuty, protože díky rychlému přechodu se dokázal prosadit Luboš Horký, jenž těžil z výborné nahrávky Poulíčka. Díky gólu na konci třetiny se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Svobodova první litvínovská branka

První minuty druhého dějství patřily hostům, jelikož si dokázali již zkraje třetiny vypracovat několik šancí. Nejdříve obehrál Trončinského Perret, který se však nedostal do pořádného zakončení. Poté vystrčil drápky Matýs, jenž z velmi výhodné střelecké pozice nedokázal překonat Petráska. Pardubice tlaku nevyužily, a tak se ke slovu dostal Litvínov. Předzvěstí branky se stala Kašparova šance, na kterou dokázal Klouček reagovat. O pár chvil později se dostal k puku Přemysl Svoboda, jenž se dostal do výhodné pozice, ze které vstřelil první branku v dresu Litvínova.
 
Po druhém inkasovaném gólu se Pardubice snažily, což vyústilo ve velmi zajímavou situaci před Petráskem. Poulíček dokázal dostat kotouč za brankářova záda, ale naneštěstí trefy dosáhl nedovoleným počínáním – vysokou holí, a tak nemohla být branka uznána.
Když se zápas lámal do své druhé půlky, viděli fanoušci nespočet střeleckých pokusů na obou stranách kluziště. Rovnováhu narušil rozhodčí, který udělil dvouminutový trest Jakubu Březákovi. Pardubice dokázaly početní převahy využít a už po minutě hry 5 na 4 slavily vstřelenou branku. Rostislav Marosz vypálil z levého kruhu, a i díky šťastné teči doputoval kotouč za Petráskova záda.
 
Po vyrovnávací brance se začínalo zase od znova a Litvínov dostal příležitost skrze vyloučení jednoho z hráčů Pardubic. Ale ani následující přesilová hra nebyla využita. O vstřelení branky se snažil například Kašpar či Jánský, ale ani jeden neměl štěstí, a tak se šlo do druhé přestávky za vyrovnaného skóre.

Litvínovská gólová smršť

Třetí dějství začalo lépe pro hosty, poněvadž v samém závěru druhé části fauloval Trončinský a Dynamo mělo k dispozici přesilovku. V té se předvedla střelou od modré bývalá litvínovská akvizice, Mathias Porseland. Hosté však více vymyslet nedokázali, navíc se ještě sami provinili a Litvínov si znovu vyzkoušel hru 5 na 4. V té se Verva konečně prosadila a potřetí šla do vedení! Myšák zkoušel Kloučka překvapit z mezikruží, ale do jeho rány se vložil Martin Hanzl, který šikovnou tečí dopravil kotouč za záda pardubického brankáře.
 
Litvínov se poté dostal do ráže, úspěšně přečkal dvouminutové oslabení, a pak se prosadil Jan Myšák. Mladík těžil ze spolupráce s Františkem Lukešem. Toto duo mělo zásluhu také na další trefě. Zhruba po dvou minutách hry našel Myšák Lukeše, litvínovský matador přenechal kotouč Janu Ščotkovi, který tvrdou střelou zvýšil vedení na 5:2.
 
Poslední desetiminutovku otevřelo vyloučení Dynama, ale domácí nedokázali na svůj gólový uragán navázat, a tak herní převaha zůstala nevyužita. V okamžiku, kdy se stav hráčů srovnal, prosadily se Pardubice. Budík nahrál do mezikruží Jordannu Perretovi, a ten vykřesal pro Dynamo naději. Nicméně ona naděje byla uhašena litvínovským Janem Myšákem, kterému opět nahrával František Lukeš. Verva se i díky němu může radovat z první výhry v play-out.

Sestřih

Ohlasy

HC VERVA Litvínov
Trenér: Jiří Šlégr
Mně se utkání hodnotí lépe, protože jsme vyhráli, ale tento zápas je specifický. Je důležitý především z mentální stránky, protože oběma týmům o nic nejde. Řekli jsme si, že budeme hrát stejným stylem jako poslední zápasy základní části. Zařadili jsme do týmu mladé hráče, dali jsme jim role do oslabení a přesilovek. Myslím si, že prvních minutách jsme hráli, co jsme chtěli, ale s přibývajícím časem jsme naší hry odstupovali a dělali chyby. Soupeř měl několik šancí, ale nám se podařil vstup do třetí třetiny. Jsem hrozně rád za hráče jako je Myšák, Svoboda či Havelka, kteří jsou naše budoucnost.
HC Dynamo Pardubice
Trenér: Ladislav Lubina
Já jsem po dnešním utkání zklamaný, protože jsem nechal několik hráčů základní sestavy doma. Vzal jsem hráče, kteří by si měli o místo v sestavě zahrát. Po dnešním výkonu nemůžu říct, že by mě někdo z nich přesvědčil, že si zaslouží extraligový dres. Utkání jsme si prohráli sami v prvních deseti minutách třetí třetiny. Neproměnili jsme několik gólových příležitostí, kdy někteří naši mladí hráči, kteří hrají první rok extraligu, si začali hrát na špílmachry. Ve třetí třetině jsme inkasovali ze šesti střel čtyři góly, k tomu nemám co dodat. 

Fotogalerie

Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Statistiky
# Jméno G A B +/- TM
91 Jan Myšák 2 2 4 3 0
24 Jan Ščotka 1 1 2 2 0
79 Martin Hanzl 1 0 1 -1 0
75 Martin Havelka 1 0 1 1 2
23 Přemysl Svoboda 1 0 1 4 0
16 František Lukeš 0 4 4 3 0
13 Lukáš Doudera 0 1 1 1 0
27 Filip Helt 0 1 1 1 0
64 Ondřej Jurčík 0 1 1 1 2
8 Marek Trončinský 0 1 1 2 14
92 Jakub Březák 0 0 0 0 2
86 Peter Jánský 0 0 0 -2 0
78 Josef Jícha 0 0 0 1 0
83 Lukáš Kašpar 0 0 0 0 0
88 Jakub Petružálek 0 0 0 -2 0
93 Jan Strejček 0 0 0 0 0
11 David Šesták 0 0 0 1 0
81 Lukáš Válek 0 0 0 0 0
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
48 Michael Petrásek 3 25 28
Tabulka
e
P Tým Tým Z S B
1. TRI Třinec 11 44:30 21
2. KOM Kometa 10 27:23 21
3. MBL Ml. Boleslav 10 31:20 20
4. PLZ Plzeň 10 40:32 19
5. LIB Liberec 10 45:40 19
6. SPA Sparta 9 38:27 17
7. KVA K. Vary 10 31:30 15
8. HKM Hr. Králové 10 30:32 15
9. OLO Olomouc 10 20:27 13
10. VIT Vítkovice 11 27:39 13
11. KLA Kladno 9 30:36 12
12. LIT Litvínov 9 24:28 10
13. PCE Pardubice 10 21:31 9
14. ZLN Zlín 11 28:41 6
Kompletní tabulka
Žáci dnes

SEDMIČKA: Domácí prostředí přineslo prohru se Sokolovem a Ústím

Další dvě kola má za sebou litvínovská sedmička, která chtěla odčinit prohru s regionálním rivalem z Chomutova. V 5. kole čekal černožluté sokolovský Baník, o týden později změřili síly s nedalekým Ústím. Reparát mladé naděje nesložily úspěšně, jelikož oba zápasy prohrály a patří jim průběžné předposlední příčka.
Více >
Žáci dnes

PĚTKA: Nabitý víkend ve znamení vyrovnaných stavů

Sezona je v plném proudu, do provozní teploty se dostali také litvínovští páťáci, kteří měli na programu dva zápasy. Nejdříve přivítali Severočeši na svém ledě nedaleký Most, o den později zamířili do Roudnice nad Labem. I přes střelecké hody nedokázali svěřenci Ivo Proroka získat výhru a museli se spokojit s remízou.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Druhá prohra dorostu v řadě, Rytíři vyhráli 5:1

K l a d n o - Dorostenci pro prohře v Praze nestačili ani na kladenské Rytíře. Ti ve třetí třetině nasázeli tři branky, které v kombinaci s dvěma trefami v první třetině znamenaly výhru o čtyři branky. Jediným úspěšným střelcem chemiků byl David Skuhrovec.
Více >