Zápasy 05.01.2013

Junioři: Litvínov nasázel Třinci 5 branek, hattrickem se blýskl Kuchař!

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
Litvínov vyjel ve 28. kole k utkání až do dalekého Třince. Chemici si po nevydařeném domácím zápase chtěli napravit reputaci a to se jim podařilo. Litvínov položil základ úspěchu už v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Hosté poté dokázali přidat ještě další tři branky a jen dvě inkasovali. Hattrickem se v utkání blýskl litvínovský Kuchař.
28. kolo, 5.1.2013
2:5
0:2, 1:1, 1:2

Třinec

Šimboch - Běhal, Pisarik, Bezuška, Bajtek, Kasperlik, Mach, Kurzok, Pargáč, Valíček, Ohera, Hurtík, Vyčesaný, Franek, Juhász, Kofroň, Kasala, Diviš, Foltýn, Jaroš.

Litvínov

Soukup - Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Strejček, Kasal, Šesták, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Malec, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 25. Bajtek (Běhal, Pisarik), 35. Jaroš (Bajtek) - 9. Kuchař (Ernst), 13. Šrámek (Písařík), 25. Kuchař (Válek), 42. Strejček (Šrámek, Písařík), 54. Kuchař (Trübenekr). Rozhodčí: Trombík - Jureček, Mrákava. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Do prvního dějství vstoupili aktivněji domácí, ale branky padaly do jejich sítě. V deváté minutě, po závaru před litvínovskou bránou, se najednou hra přesunula na druhou stranu a Otakar Kuchař zblízka překonal třineckého brankáře. O tři minuty později nabídli Třinečtí hostům přesilovou hru a hosté neváhali. Z mezikruží se mezi Šimbochovy betony trefil Jakub Šrámek. Ke konci třetiny měli velkou šanci domácí. Puk několikrát kopíroval brankovou čáru litvínovské klece, ale za Soukupova záda neprošel.

Do druhého dějství vstoupili domácí s jasným cílem vyrovnat a zápas otočit. Proti byl pozorný litvínovský brankář. Ve 25. minutě, při signalizovaném trestu hostů, Filip Bajtek snížil na 1:2. Trvalo pouze čtyřicet vteřin a Otakar Kuchař propasíroval puk mezi betony Juraje Šimbocha. Hra dostala náboj a šance střídala šanci. Ve 35.minutě využili Třinečtí přesilovou hru. Tadeáš Jaroš se nejlépe zorientoval v závaru před brankou Litvínova a snížil na 2:3. Následovaly další šance na obou stranách, ale skóre na světelné tabuli se do konce třetiny nezměnilo.

Poslední třetinu se domácí již na nic nezmohli. Svou nedisciplinovaností Oceláři nabídli hostům hned v úvodu poslední dvacetiminutovky dvojnásobnou přesilovou hru . Litvínovští nezaváhali a Jan Strejček zvýšil na 4:2. Třinečtí opět nevyužili několik šancí a po vyloučení třineckého Kasperlíka za sekání, Otakar Kuchař se do třinecké sítě trefil už potřetí a připsal si na své konto hattrick. Třinečtí junioři po této brance již utkání vzdali a hra na ledě byla už málo zajímavá. Vítězné body tak putují do Čech.

Ohlasy

Třinec
Aleš Mach (Třinec): Bohužel to byl festival promarněných šancí. Několikrát netrefená prázdná brána, potom zbytečná vyloučení.
Litvínov
Radek Mrázek (Litvínov): První utkání se nám po přestávce moc nepovedlo. Proto toto utkání bylo pro nás velmi důležité. Ukázali jsme si, že když budeme plnit pokyn, které si dáme, jsme schopni vyhrávat i v Třinci. Máme z toho velkou radost, že to může fungovat.
Play-out
4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Statistiky

Statistiky nejsou k dispozici.

Brankáři
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Junioři 17.06.2020

Ligu akademií čeká zúžení. Jak vypadá rozpis juniorky?

Po zveřejnění herního formátu a rozlosování Extraligy dorostu se dočkali i litvínovští junioři. Z Juniorské ligy akademií v sezoně 2020/21 přímo sestoupí tři až čtyři týmy, další bude příslušnost v soutěži obhajovat v baráži.
Více >
Dorost 10.06.2020

Dorostenci znají herní systém soutěže i rozlosování

Český hokej na konci uplynulého týdne informoval o formátu nejvyšší dorostenecké soutěže. Z Extraligy dorostu v nadcházejícím ročníku přímo spadne šest mužstev, liga bude opět rozdělená na tři skupiny. Kromě toho bylo zveřejněno i rozlosování dorostenecké extraligy.
Více >
Dorost 05.05.2020

PŘEHLED: Jak by mohla vypadat soupiska dorostu?

Novým trenérem dorostu se od nadcházejícího ročníku stane šéftrenér litvínovské akademie Radek Mrázek. I mladší z nejstarších mládežnických kategorií čekají poměrně výrazné změny. Jak se to projeví na soupisce?
Více >