Zápas - mládež 20.11.2014
Autor: Lucie Lobo

JUN: Litvínov ve vyrovnaném utkání podlehl Třinci až v prodloužení

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - V rámci 28. kola se Litvínov postavil na svém ledě Třinec. Vyrovnané utkání vyvrcholilo až v prodloužení, kde byli šťastnější hosté, kteří si odvezli i druhý bod.
28. kolo, 20.11.2014
ZS Ivana Hlinky
4:5pr.
2:1, 0:2, 2:1 - 0:1

Litvínov

Spěšný – Fučík, Cvrk, Šesták, Jonák, Vostárek, Šefl, Moravec – Štěpka, Řehoř, Stříbrný, Řezníček, Sýkora, Šimeček, Weitz, Čapek, Kučera, Sklenička.

Třinec

Svoboda – Pisarik, Roman, Heider, Zahradníček, Stránský, Bednárik – Pěnčík, Severa, Kovařčík M., Fejko, Franek, Jaroš, Pala, Christov, Kovařčík O., Bednář, Petrák.
Branky a nahrávky: 5. Weitz (Kučera), 14. Stříbrný (Cvrk), 48. Štěpka (Stříbrný, Řehoř), 53. Řezníček (Šesták, Šimeček) – 11. Severa (Fejko, Pisarik), 22. Bednář (Franek, Heider), 25. Franek (Bednář, Jaroš), 55. Christov (Stránský, Bednář), 65. Franek (Jaroš). Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Jiří Rozlílek, Jan Toman. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 23:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.

V páté minutě utkání se dostal do vedení Litvínov poté, co Kučera našel dobře postaveného Davida Weitze, který z první nedal Svobodovi šanci. Chvíli na to se ale ve velké šanci ocitli hosté. Frankovi se povedlo obelstit jednoho z litvínovských obránců, ale poté z dobré střelecké pozice trefil pouze připraveného Spěšného. V polovině třetiny se pokusil překvapit Svobodu od modré obránce Cvrk, ten ale ani přes gólmanovo špatný výhled neuspěl.

V 11. minutě se Třinci podařilo vyrovnat zásluhou Jiřího Severy, který předvedl krásnou individuální akci a před brankou zakončil za Spěšného záda. Pár okamžiků na to se do pěkné šance dostal střelec první branky Litvínova Weitz, který v pádu dokázal přesně zakončit, ale Svoboda reflexivně zasáhl svým betonem. Pár sekund na to se ale Litvínov dostal znovu do vedení. Josef Stříbrný přebruslil obránce a skvěle zakončil do levého víka Svobodovy brány. V závěru třetiny se do samostatného úniku dostal Fejko, který ale vstříc Spěšnému neuspěl.

Hned v úvodu třetí třetiny hosté vyrovnali stav utkání poté, co Franek nahrál volnému Lukáši Bednářovi, a ten už neměl problém skórovat. Běžela čtyřiadvacátá minuta, když Šimeček trestuhodně spálil krásnou šanci domácích. Již jmenovaný útočník si několikrát vyměnil kotouč s Řezníčkem a zakončoval do odkryté branky. Bekhendem ale nedokázal puk nadzvednout nad Svobodův beton a šance byla ta tam.

Ve 25. minutě se Třinec poprvé za utkání dostal do vedení. Tomáš Franek ujel sám na Spěšného, který nedokázal zakročit proti střele pod víko. Ve 34. minutě se hosté dostali do přečíslení 3 na 1, ale nedokázali ho využít, protože Pisarik netrefil odkrytou litvínovskou klec.

Ve 48. minutě se Litvínovu podařilo vyrovnat díky Dominiku Štěpkovi, který se štěstím prostřelil hostujícího gólmana. Pět minut na to šel Litvínov již potřetí v utkání do vedení. Radim Řezníček se dostal k volnému kotouči v mezikruží a překonal bezmocného Svobodu. Dvě minuty poté ale Třinec vyrovnal zásluhou Víta Christova, který zblízka prostřelil domácího gólmana.

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a pokračovalo se tak v prodloužení. Hned v 61. minutě vyprášil Svobodovo beton Fučík, který pálil od modré. Čtyřiatřicet sekund před koncem se ale Tomáš Franek trefil do odkryté branky a rozhodl o vítězi tohoto utkání.

Ohlasy

Litvínov
Robert Reichel (HC Litvínov): Vedli jsme 4:3, udělali jsme dvě hrubky, na které hráči byli připraveni. Dostali jsme gól po buly, naši hráči věděli, že si na to mají dát pozor, ale nepohlídali si to. Tato chyba podle mě rozhodla celé utkání.
Třinec
Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Bylo to vyrovnané utkání, jen litujeme toho, že jsme nevyužil více příležitostí, kterých jsme měli hodně. Vyrovnali jsme na 4:4 ai myslím si, že jsme si dnes druhý bod zasloužili.
1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Patrik Spěšný 5 37 42
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >