Zápas - mládež 05.09.2015
Autor: Martin Stříbrný

Junioři podlehli v prvním utkání sezony na ledě Energie

Preview k zápasu

Foto Reportáž
K a r l o v y V a r y - První utkání sezony odehráli junioři na ledě Karových Varů. Energetici vlétli do utkání ve velkém stylu, když nasázeli v první třetině dvě branky v krátkém sledu do brány Spěšného. Zbytek utkání měli také pod kontrolu, a tak se mohou radovat z výhry.
5.9.2015
4:0
2:0, 1:0, 1:0

Karlovy Vary

Frček – Michálek (C), Rulík, Dudek, Weinhold, Beer, Vodička – Beránek, Osmík, Vrána – Čejka, Janata, Davídek – Nguyen, Procházka, Svoboda – Hendrych, Babka, Tamáš.

Litvínov

Spěšný – Březák, Vostárek, Franc, Brejžek, Brzek, Jonák – Sklenička, Štěpka (C), Kučera – Ujfaluši, Šimeček, Reichel – Stříbrný, Bárdoš, Čapek – Jícha, Najman, Chmelař.
Branky a nahrávky: 15. Osmík (Svoboda, Nguyen), 15. Vrána (Beránek), 23. Davídek (Rulík), 54. Weinhold (Michálek, Vrána). Rozhodčí: Kostourek – Hynek, Kokrment. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 4:0.

Hned ze začátku se zápas začal velmi zostra a hráči nastavili rychlé tempo. Energetici soupeře vůbec nepouštěli k zakončení, ani jim se ale nedařilo zakončit útok až do litvínovské sítě.

Tlak domácích se vyplatil a v 15. minutě úvodní gól vstřelil Martin Osmík, který si počkal mezi kruhy a zakončil práci Nguyena za bránou. Hned po vhazování pak ujeli Beránek s Vránou, první jmenovaný předložil puk Jakubu Vránovi a bylo to o dva góly. Oba zásahy Energie dělilo pouhých čtrnáct sekund.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Z rychlé hry těžili energetici, kteří ve 23. minutě navýšili svůj náskok na tříbrankový. Sraženou střelu Adama Rulíka dostal do brány Milan Davídek. Energie měla ve své hře jistotu a Litvínov nevěděl, jak se účinně dostat do svého útočného pásma.

Na kvalitě hry Karlových Varů také přidal brankář Frček, který zářil v bráně a bez větších problémů kryl střely litvínovských hráčů. Po menších nezdarech v polovině druhé třetiny si domácí vzali oddechový čas, aby svou hru zklidnili.

Litvínov se snažil propracovávat do větších šancí ale nedařilo se mu dostat přes střední pásmo, které bylo ze strany domácích pevně hlídané. V permanenci byli oba brankaři, hostující Patrik Spěšný měl ale práce očividně více. Karlovarským hráčům se dařilo být vždy o jeden krok napřed a nepouštět tak hosty k větším šancím.

Ve třetí třetině, kdy byl stav 3:0, Litvínovští nic nevzdávali a snažili se hned od začátku dostat do útočné třetiny. Hosté zároveň vylepšili hru v defenzivě a Západočeši měli problém dostat se do šancí. Domácí začali chybovat, čímž dali hostům prostor ke snížení. Litvínovu chybělo ke vstřelení kýžené branky snad jen větší štěstí v koncovce.

Gólovou tečku za utkáním napsal v 54. minutě Martin Weinhold v přesilovce střelou od modré, která propálila naprosto vše. Energie zbytek utkání kontrolovala a udržela nulu na svém kontě. V poslední minutě se pak strhla bitka bez rukavic mezi Rulíkem a Čapkem, ze které lépe vyšel domácí obránce Adam Rulík.

1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Patrik Spěšný 4 29 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Rozhovory - Žáci před 2 dny

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >