Zápas - mládež 01.10.2015
Autor: Martin Stříbrný

Junioři se stále trápí, tentokrát na stadionu Ivana Hlinky loupili Piráti

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Junioři za sebou mají další utkání, které skončilo v jejich neprospěch. Na domácím ledě přivítali Piráty z Chomutova. Chomutovští si v severočeském derby vedli lépe, když si domu vezou tři body za výhru 3:1.
1.10.2015
1:3
0:1, 0:2, 1:0

Litvínov

Spěšný (Šklíba) – Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Vostárek – Kučera, Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Šimeček.

Chomutov

Danylec (Zvědělík) – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Benda, Novák – Wágner, Dyrynk, Részegh, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz.
Branky a nahrávky: 45. Bárdoš (Chmelař, Vostárek) – 17. Tupý (Benda, Adámek), 21. Macháček (Kellerstein, Cestr), 33. Macháček (Wágner). Rozhodčí: Turčan – Šulo, Kokrment. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 88. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

První třetina severočeského derby mezi Litvínovem a Piráty z Chomutova nabídla pěkný hokej, který byl okořeněný brankou. Před první brankou měly oba týmy k dispozici přesilovou hru, kterou ale nedokázaly využít. Přišla sedmnáctá minuta a první branka utkání. Jiří Tupý si v souboji jeden na jednoho vymíchal Brejžka a měl volný prostor na střelu. Ta mu náramně sedla, když do branky zapadla o spojnici Spěšného brány, a Piráti se mohli radovat z branky.

Ve druhé třetině hostující Chomutov rozhodl o svém vítězství. Domácí nedokázali zachytit vstup do utkání a hned po třiatřiceti vteřinách hry inkasovali. Petr Macháček měl volný prostor, a tak se rozjel. Kousek po přejetí útočné modré čáry se rozhodl, že vypálí, a taky tak učinil. Jeho tvrdá a přesná rána golfovým úderem si našla cestu do brány pod Spešného vyrážečkou a Piráti šli do dvoubrankového vedení.

Piráti mohli jít již do trháku tří branek, když měl k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili, což jim ale nemusel příliš dlouho vadit. Přišla třiatřicátá minuta a hosté se opět radovali. Petr Macháček se po chybě domácích na útočné modré čáře dostal ke kotouči a spolu s Františkem Wágnerem jel do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný dostal od Wágnera pěknou nahrávku, kterou nepohrdl, a ranou do poloprázdné brány skóroval.

Litvínovští stejnou chybu jako ve druhé třetině neudělali, když zachytili začátek třetiny, a povedlo se jim snížit na 1:3. Jan Chmelař se dostal ke kotouči za bránou Danylce, zvedl hlavu a uviděl před bránou Jana Bárdoš. Tomu také následná přihrávka směřovala a domácí forvard nekompromisní ranou k tyči rozvlnil síť. Tato branka Litvínova byla ovšem v utkání poslední, Chomutov již také žádnou nepřidal, a tak si Piráti vezou ze ZS Ivana Hlinky tři body za vítězství 3:1.

1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Patrik Spěšný 3 33 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >