Zápas - mládež 06.02.2016
Autor: Martin Stříbrný

Litvínovští junioři po bojovném výkonu vybojovali s Rytíři jeden bod

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Litvínovští junioři se postavili proti Rytířům z Kladna. Utkání bylo až do samého konce velice vyrovnané, a nakonec dospělo až do prodloužení. V něm poslal sudí Litvínov do oslabení, ve kterém rozhodl kladenský japonský reprezentant Yuki Miura.
6.2.2016
ZS Ivana Hlinky
2:3pr.
0:0, 1:2, 1:0 - 0:1

Litvínov

Spěšný (Sklíba) – Jonák, Franc, Březák, Brejžek, Šíp, Šefl – M. Havelka, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Drašar, Ujfaluši, Jícha, Šimeček, Schmidmayer.

Kladno

Ptáček (Zázvorka) – D. Havelka, Malý, Chládek, Matula, Zelingr – Piovarči, Slánský, Křepelka, Patyk, Čermák, Schildhabel, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Janeček, Miura, Kružík.
Branky a nahrávky: 39. Brejžek (Březák, Stříbrný), 55. Ujfaluši (Stříbrný) – 31. Kružík (Miura, Matula), 33. Schildhabel (Havlůj, Čermák), 61. Miura (Kružík, Havlůj). Rozhodčí: Hlinka – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 33:41.

První třetina vyrovnaného utkání mezi juniory Litvínova a Kladna branku nepřinesla. Největší šanci v ní měli domácí. Ve třetí minutě zápasu dostal skvělou průnikovku před celé hřiště od Karla Šefla David Drašar, který jel sám na Ptáčka. Domácí mladíček udělal rychlý pohyb tělem a vypálil. Jeho rána byla velice svižná, jenže orazítkovala pouze pravou tyč hostující brány. Další větší šance k vidění nebyla, a tak se šlo do kabin za bezbrankové remízy.

Ve druhé třetině měli diváci možnost k vidění tři branky. V polovině utkání padla ta první, a to do sítě Spěšného. Domácí obrana udělala fatální chybu a Daniel Kružík jel sám na bránu. Nakonec krásně vypálil a zamířil přesně do levého růžku brány. O dvě minuty později to bylo o dvě branky pro hosty. Křešimír Schildhabel nahodil kotouč od mantinelu v přesilové hře na bránu a Patrik Spěšný si smolně srazil kotouč do vlastní sítě. Po této brance Litvínovští ožili a ještě před sirénou se jim podařilo snížit. Puk se po ose Stříbrný – Březák dostal až k Martinu Brejžkovi, který pohotově obkroužil Ptáčka a zasunul kotouč do sítě.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, více z něj měli ale domácí, kterým se pět minut před koncem utkání podařilo vyrovnat. Josef Stříbrný dojel vyhozený kotouč a přihrál ho na kruhy na čepel Petra Ujfalušiho. Domácí útočník vypálil a kotouč se mezi betony Ptáčka dostal do sítě. Další branka už nepadla, a tak se šlo do prodloužení. V něm poslal rozhodčí domácí do oslabení tři proti čtyřem a Kladno rozhodlo. Kružíkovu střelu vyrazil Spěšný pouze do strany, kde stál pohotový Yuki Miura, který dorazil kotouč do prázdné brány, čímž ukončil dnešní utkání.

1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Patrik Spěšný 3 38 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Rozhovory - Žáci před 2 dny

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >