Zápas - mládež 01.09.2016
Autor: Martin Stříbrný

Junioři přetlačili v domácí premiéře Karlovy Vary

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - Litvínovští junioři v prvním utkání sezony přetlačili na domácím ledě Karlovy Vary a zvítězili v prodloužení 4:3. V dvaašedesáté minutě rozhodla přesnou střelou nová akvizice juniorů Jan Dufek.
1.9.2016
4:3pr.
3:0, 0:2, 0:1 - 1:0

Litvínov

Havlík Š. (Sklíba) – Urbánek, Franc, Havlík D., Březák (C), Myšák, Macháč – Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař, Horák, Jícha, Dufek.

Karlovy Vary

Kuchař (Špírek) – Beer, Pajk, Pátek, Brabec, Vápeník, Vodička – Kurfürst, Horký, Nguyen, Čejka, Kovář, Davídek, Šála, Hauzr, Hendrych, Janata (C), Procházka, Tamáš.
Branky a nahrávky: 7. Jícha, 8. Bárdoš, 12. Březák (Bárdoš), 62. Dufek (Březák) – 28. Procházka (Davídek, Janata), 38. Hauzr (Čejka), 58. Janata (Pajk). Rozhodčí: Sýkora, Svoboda – Pešek, Goltsch. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0.

Litvínovští junioři zažili první třetinu sezony jako z Říše snů. Už v osmé minutě totiž byli ve vedení 2:0! V sedmé minutě se ve vlastním oslabení dostal do rychlého brejku Josef Jícha, který našel skulinku mezi betony Kuchaře – 1:0. O minutu později to bylo už o dvě branky! Ondřej Kuchař vyrazil lehkou střelu pouze před sebe, kde stál volný Jan Bárdoš, který už neměl problém doklepnout kotouč do poloprázdné brány – 2:0.

Ve dvanácté minutě lovil kotouč z brány hostující gólman potřetí. Jan Bárdoš zavezl kotouč do útočného pásma, z rohu našel parádně na modré kapitána Jakuba Březáka. Ten udělal dva rychlé kroky a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Kuchaře – 3:0. Pět minut před koncem první třetiny mohli hosté ještě jednou inkasovat. Jan Bárdoš se dostal trestuhodně až před bránu, jenže tu o chlup minul a Kuchař si mohl oddychnout.

Druhá třetina už od domácích nebyla tolik povedená, jako ta první. Karlovarští se v ní dostali zpět do hry a snížili během ní na rozdíl jediné branky. V osmadvacáté minutě vyrazil Havlík Davídkovu střelu před sebe, tam se kotouče chopil Lukáš Procházka, který kotouč zasunul za záda ležícího brankáře – 3:1. Dvě minuty před koncem druhé třetiny hosté snížili na rozdíl jedné branky. Čejka posunul kotouč před bránou na lépe postaveného Filipa Hauzra, který poslal kotouč za záda bezmocného Havlíka – 3:2.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci. Velkou šanci na skórování měli domácí v šestačtyřicáté minutě, když se jim po faulu Procházky naskytla příležitost v podobě čtyřminutové přesilovky! Tu ale domácí nevyužili, a tak se prosadili Karlovarští. V čase 57:35 se puku ujala karlovarský kapitán Jiří Janata, který napodruhé dotlačil kotouč za záda Šimona Havlíka a šlo se do prodloužení – 3:3.

V prodloužení byli od samého začátku aktivnější domácí, což se jim také vyplatilo. Hned po půl minutě mohl rozhodnout Franc, jenže Kuchař ještě zasáhl. O minutu později už byl ale v oslabení svého týmu na střelu soupeře krátký. Jan Dufek propálil svou tvrdou ránou Kuchaře mezi ruku a tělo a rozhodl o tom, že si jeho tým v prvním utkání sezony připíše cenné vítězství – 4:3!

Ohlasy

Litvínov
Jindřich Kotrla (HC Litvínov): První třetina byla výborná, měli jsme skvělý pohyb a dodržovali to, co jsme měli. Do druhé třetině jsme si mysleli, že vše půjde samo. Kluci si přestali plnit své povinnosti, dělali zbytečné chyby. Zaplaťpánbůh, že jsme to urvali alespoň v tom prodloužení a můžeme se radovat s vítězství.
Karlovy Vary
Trenér HC Karlovy Vary: Do utkání jsme vstoupili podle mě dobře. Pak bohužel přišla naše přesilová hra, kterou jsme úplně nezvládli a dvakrát inkasovali. Posadili jsme domácí na koně. Po první třetině jsme si něco vyříkali a vrátili jsme se k naší hře. od druhé třetiny jsme se vrátili do zápasu a jsme rádi, že jsme tady dokázali získat alespoň ten bod.
1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Šimon Havlík 3 26 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >