Zápas - mládež 10.10.2016
Autor: Martin Stříbrný

Velký finiš juniorů nestačil, Kometa si odváží všechny tři body

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - Litvínovští junioři odehráli krásné utkání s brněnskou Kometou. V utkání na sebe narazili druhý a šestá tým tabulky, což slibovalo krásnou podívanou. V té nakonec byli šťastnější hosté, kteří díky skvělé druhé třetině zvítězili těsně 4:3.
10.10.2016
3:4
0:1, 1:3, 2:0

Litvínov

Chour (Havlík Š.) – Franc ''A'', Havlík, Březák ''C'', Brejžek, Myšák – Kučera, Schmidmayer, Drašar, Vébr, Bárdoš, Fencl, Chmelař ''A'', Horák, Jícha, Dufek, Havelka.

Brno

Dostal (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký ''A'', Mlynář, Hroudný, Kratochvíl ''C'', Ferda ''A'', Jajcay.
Branky a nahrávky: 34. Bárdoš (Březák), 42. Fencl (Kučera), 60. Dufek (Havelka) – 14. Slabý (Havlát), 32. Mlynář (Novák, Ferda), 33. Kratochvíl (Jajcay, Škvrně), 36. Furch (Škvrně, Trnka). Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Hynčica. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 115. Střely na branku: 29:28 (6:10, 9:15, 14:3). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

Utkání druhého a šestého týmu tabulky, tedy Brnem a Litvínovem, slibovalo fantastickou podívanou. Od samého začátku se hrál tvrdý, fyzicky náročný hokej. V první třetině se domácí fanoušci dočkali pouze jedné branky, a to navíc do sítě Litvínova. Ve čtrnácté minutě pláchl domácí obraně v oslabení Petr Slabý a svižnou ranou do horních pater brány poslal svůj tým do vedení. V osmnácté minutě to mohlo být už o dvě branky, jenže Chour udržel kotouč před brankovou čárou a tím i svůj tým.

Druhá třetina byla opakem té první. Oba týmy otevřely své obrany a vydaly se ze všech sil dopředu. V polovině utkání šli hosté přeci jen do dvoubrankového vedení, a to když Tomáš Mlynář propálil Choura od modré. Ve třiatřicáté minutě šli hosté už do tříbrankového trháku. Chour vyrazil pokus Jajcaye pouze před sebe, kde stál připravený Petr Kratochvíl, kterému už nedělalo problém poslat kotouč do prázdné brány.

Domácí ovšem minutu na to také zahrozili a byla z toho jejich první branka v utkání! Březákovu ránu vyrazil hostující brankář do strany, kde číhal Jan Bárdoš, který přesnou střelou za přesouvajícího gólmana rozvlnil síť. Domácí srazilo z koně záhy zbytečné podražení Jíchy a následně využitá přesilovka Brna! Michal Furch trefil od modré Drašara, ovšem jeho druhá střela už prošla, Chour na ni nedokázal zareagovat a Brněnští šli opět do tříbrankového vedení.

Do třetí periody vstupovali Litvínovští s odhodláním vybojovat alespoň bod. Plán začali velmi dobře, když už po pětašedesáti vteřinách hry snížili na rozdíl dvou branek. Tomáš Fencl dostal skvělou přihrávku od Kučery a krásnou ranou z pravého kruhu snížil. V dalším průběhu se už ale domácí ne a ne prosadit, až do času 59:41, kdy snížili na rozdíl jediné branky. Havelka oslovil v power-play Jana Dufka, který snížil na 3:4. Na víc už to ale bohužel nestačilo, a tak se ze zisku tří bodů mohli radovat hráči brněnské Komety.

Ohlasy

Litvínov
Robert Reichel (HC Litvínov): Myslím, že dnes rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli hluchou pasáž a dostali v ní tři góly. Udělali jsme individuální chyby, které rozhodli celé utkání. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit do zápasu, ale bohužel to už nestačilo.
Brno
Trenér HC Kometa Brno: Do druhé třetiny jsme hráli lépe než domácí, a proto jsem vyhráli, i když ne velkým rozdílem. V závěru jsme si to zbytečně nechali zkomplikovat. Je pravda, že se nám trošku rozsypal tým, protože máme hodně zraněných. Nemohli jsme tak hrát na kompletní čtyři pětky, ale naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.
1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Martin Chour 4 24 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >