Zápas - mládež 17.11.2016
Autor: Martin Stříbrný

Junioři porazili v derby Piráty 5:4, rozhodli za pět dvanáct

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Litvínovští junioři porazili na domácím ledě v derby chomutovské Piráty 5:4, když brankou pět vteřin před samostatnými nájezdy rozhodl Dominik Havlík.
17.11.2016
5:4pr.
3:0, 1:2, 0:2 - 1:0

Litvínov

Chour (Havlík Š.) – Macháč, Havlík, Březák ''C'', Brzek, Myšák, Dvořák – Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Pecka, Dufek, Chmelař ''A'', Horák, Jícha, Havelka

Chomutov

Strejc (Pavlát) – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák ''C'', Smutný, Hřebíček, Hajič – Lauko, Köver, Polák, Krejčiřík, Részegh, Rindoš ''A'', Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek ''A''
Branky a nahrávky: 6. Drašar (Dufek), 6. Bárdoš (Drašar), 13. Drašar (Havlík, Jícha), 39. Bárdoš (Vébr), 65. Havlík (Havelka) – 33. Krejčiřík (Rindoš, Wágner), 33. Lauko, 48. Lauko (Wágner), 52. Krejčiřík (Novák, Rindoš). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Rozlílek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 30:34.

Litvínovští Chemici měli raketový vstup do utkání a během první třetiny si vytvořili tříbrankový náskok! Poprvé se prosadili v šesté minutě. David Drašar se prosmýkl do dobré pozice a svižnou střelou a za pomoci tyčky poprvé v utkání rozvlnil síť! O dvaadvacet vteřin později vedli domácí už o dvě branky. Agilní Drašar uvolnil Jana Bárdoše, kterému nedělalo problém dostat kotouč za záda Strejce. Třetí zásah přidali litvínovští ve třinácté minutě. Další branku Litvínova nepřidal nikdo jiný, než David Drašar, který odehrál skvělou třetinu. Mladý útočník Litvínova vyslal na Strejce další nechytatelnou ránu a chomutovští byli zralí na ručník.

Po přestávce se ale hra vyrovnala a bojovalo se o každý centimetr ledu. Ve dvaatřicáté minutě se nechal vyloučit domácí Havelka a chomutovští brankou zaveleli k obratu. Vojtěch Krejčiřík poslal kotouč nad rameno Choura a bylo sníženo. O necelých dvacet vteřin později fauloval Chmelař Jakuba Lauka, který jel trestné střílení. Čerstvý debutant v dospělém hokeji v dresu Pirátů poslal kotouč mezi betony brankáře a bylo to o jedinou branku. Závěr třetiny ale vyšel zase lépe domácím. Jan Bárdoš dostal skvělou přihrávku od Vébra a s chladnou hlavou poslal kotouč do poloprázdné brány.

Ve třetí třetině se Piráti hnali za vyrovnáním. V osmačtyřicáté minutě utkání k tomu udělali velký krok, když snížili na rozdíl jedné branky. Jakub Lauko prokázal své kvality, když mazáckým zakončením z vrcholku kruhů nad beton Choura rozvlnil síť. Následný time-out domácím nepomohl, Piráti ve dvaapadesáté minutě zápasu vyrovnali! V další přesilové hře vypálil z levého kruhu Vojtěch Krejčiřík a ani tentokrát neudržel Chour kotouč před brankovou čárou. Šlo se tedy do prodloužení, které našlo vítěze až pět vteřin před jeho koncem. V čase 64:55 propálil od modré Pavláta Dominik Havlík a o vítězi derby bylo rozhodnuto!

1.
4.8.
úterý, 17:00
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Martin Chour 4 30 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Rozhovory - Žáci před 2 dny

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >