Zápasy - Junioři 01.10.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Úspěšně derby s Chomutovem. Junioři porazili Piráty 5:3

Reportáž

Foto Ohlasy Reportáž
Souboj dvou týmů, kterým se příliš nepovedl vstup do soutěže, nakonec vyzněl lépe pro hosty. Litvínov sice prohrával, dokázal se ale na Piráty dotáhnout a následné vedení udržet. Dvěma góly zaujal trenéry útočník Jan Vopat.
7. kolo, 28.9.2021
Chomutov, ROCKNET ARÉNA
3:5
1:2, 1:2, 1:1

Chomutov

Pechaček – Cestr, Janda, Pöschl, Rykl, Pavlák – Šilar, Stárek, Titlbach, Čech, Jurak, Svoboda, Adam, Černý, Vyroubal, Puczek, Döring.

Litvínov

Čermák – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Háva – Postl, Danielčák, Vopat, Limanovský, Dej, Fišer, Iljuk, Krocker, Skuhrovec, Slavík.

Branky a nahrávky

6. T. Šilar (Vyroubal, Janda), 21. F. Döring (T. Svoboda, T. Šilar), 48. Vyroubal (Jurak)
11. Vopat (Limanovský, Skuhrovec), 19. Skuhrovec (Slavík, Baláž), 33. Vopat, 37. Krocker (Dej, Hocelík), 60. Dej (Limanovský)

Statistiky

Rozhodčí:
Zubzanda – Ondráček, Sýkora
Vyloučení:

3:3

Využití:

1:2

V oslabení:

0:0

Diváci:

60

Střely na bránu:

22:49

Průběh zápasu:

1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5

Na ledě ROCKNET Arény odstartovalo utkání aktivním hokejem, domácí během prvních minut odstřelovali Čermáka. Změna paradoxně nastala po vyloučení litvínovského Fišera. Mladí chemici oslabení zvládli na výbornou, obránce Háva si dokonce dovolil prozkoušet reflexy chomutovského brankáře.

První zásah si ale připsali domácí Piráti, ze středního pásma totiž vyrazil Tomáš Šilar a ránou na vzdálenější tyč dal Chomutovu naději. Krátce po vstřelené brance šli domácí do čtyř, na trestnou zamířil Titlbach. Litvínov sice přesilovku neproměnil, nicméně ukázal, že se nebojí útočit. Vyrovnat se nakonec podařilo Janu Vopatovi, útočník využil pomalého přesunutí brankáře a chladnokrevně zavěsil.

Ještě před sirénou se chemici prosadili znovu, tentokrát zvedal ruce nad hlavu David Skuhrovec. Litvínovský forvard využil táhlou střelou přesilovou hru, zároveň se jednalo o jeho první gól v letošní sezoně.

Druhé dějství odšpuntoval Filip Döring, domácí obránce podobně jako Skuhrovec využil početní převahu. Ve skrumáži před Čermákem se nejlépe zorientoval a zdramatizoval utkání. Na další zásah se čekalo až do 32. minuty, kdy znovu slavil Jan Vopat. Útočník nejdříve nahrál Fišerovi, jehož pokus brankář Pecháček vyrazil. Díky nedorozumění obranných řad Chomutova se kotouč dostal až k Vopatovi.

Přetahovaná pokračovala i v dalších minutách, o prohře nakonec rozhodli sami domácí. V čase 34:50 musel na dvouminutový odpočinek Černý, chemici vycítili šanci a prostřednictvím Marka Krockera navýšili náskok. V posledních vteřinách mohl skórovat domácí Pavlák, ale jeho dělovka skončila na tyči.

Poslední dvacetiminutovka slibovala drama, Piráti se marně snažili vstřelit branku, aby se dostali na dostřel. Přání se jim nakonec vyplnilo a Tomáš Vyroubal vypálil přesně z pravého kruhu. To však bylo z chomutovského tábora vše. V závěru zkusil domácí kouč hru bez brankáře, troufalost ale Litvínov potrestal, přesnou mušku ukázal Daniel Dej. Chemici v důležitém utkání porazili Chomutov a berou plný počet bodů.

Ohlasy

Chomutov
Trenér: Petr Jíra

Do zápasu jsme dobře vstoupili a dali gól. Připadalo mi, že Litvínov poznamenaly v úvodu předchozí porážky, jenže my jsme toho nevyužili a navíc jsme je pustili do vedení. Druhá třetina byla z naší strany slabší, soupeř nás zasypal řadou střel a dostal se zpátky do vedení. Nám se ve třetí třetině konečně dostavila lehkost a kluci v ní podali velmi dobrý výkon, který ale na vyrovnání bohužel nestačil. Před zápasem nám rozšířil marodku Honza Vostiňák, který směrem dozadu odváděl velmi dobré výkony a chyběl nám. Máme zraněné i dva obránce. Navíc nás Dominik Špinka, který se v úvodu sezóny nevešel mezi šest beků, požádal i kvůli škole o uvolnění na zkoušku do Slavie, s čímž jsme souhlasili, a Filipa Birhanzla jsme se po jednom zápase rozhodli nadále nevyužívat.

Litvínov
Trenér: Martin Tvrzník

Získali jsme tu zlaté tři body. Po horším začátku jsme odehráli celkem dobré dvě třetiny, jenže neproměňujeme jasné gólové šance. Pak se trápíme a strachujeme až do konce zápasu. Kluci zápas odbojovali a odmakali, ale potřebovali bychom se chytit hlavně střelecky, protože nás pak sráží dolů zbytečné individuální chyby, které kazí dojem.

Statistiky
# Jméno a příjmení P G A B +/- TM
26 Jan Vopat U 2 0 2 1 0
29 Daniel Dej U 1 1 2 1 2
88 David Skuhrovec U 1 1 2 0 0
27 Prokop Limanovský U 0 2 2 2 0
16 Ondřej Baláž O 0 1 1 -1 0
21 Lukáš Hocelík O 0 1 1 1 0
91 Marek Slavík U 0 1 1 1 0
11 Tim Danielčák U 0 0 0 0 0
71 Jaroslav Fišer U 0 0 0 -1 2
28 Jakub Hák O 0 0 0 1 0
76 Jiří Háva O 0 0 0 2 0
5 Matěj Hora O 0 0 0 0 0
78 Eric Iljuk U 0 0 0 -1 0
32 Jakub Kroupa O 0 0 0 0 2
10 Ondřej Postl U 0 0 0 -1 0
36 Adam Werner O 0 0 0 -1 0
Brankáři
# Jméno a příjmení Ink. Prům. Úsp.
1 David Čermák 3 3 86,4
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >