Zápasy 18.08.2016
Autor: Redakce

Derby bohaté na góly! Chomutov jich dostal sedm

V šestém přípravném zápase sezóny mohli fanoušci Vervy oslavit první výhru svého týmu v normální hrací době. Viděli jedenáct branek! Verva přestřílela Piráty 7:4.
This text will be replaced

18.8.2016
ZS I. Hlinky, Litvínov
7:4
2:1, 2:1, 3:2

Janus - Kubát, Sørvik - Sklenička, Pavlík - Pavelka, Gula - K. Černý - Šimeček, Hübl, Lukeš - Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb - Martynek, J. Černý, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, Válek - Gerhát. Připraven Spěšný. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Chomutov

Strmeň – Skinner, Rutta, Kudělka, Dlapa, Flemming, Černý, Havel – Poletín, Huml, Račuk - Tomica, Růžička, Skokan – Sklenář, Kämpf, Vondrka – Koblasa, Kaše, Hlava. Připraven Král. Trenéři Růžička, Martínek, Šťastný
Branky a nahrávky: 18. J. Černý (Gula), 20. Trávníček (J. Černý), 21. Lukeš, 35. Nejezchleb (R. Hanzl), 43. Válek (Jurčík, Sörvik), 43. Hübl (Sörvik), 59. Pavelka (R. Hanzl) – 11. Huml (Vondrka, Skinner), 27. Poletín (Kämpf), 44. Kämpf (Rutta, Skinner), 56. Tomica (Růžička, Koblasa) Rozhodčí: Petružálek a Zubzanda Vyloučení: 2:4, navíc Nejezchleb (L) 2+2 min. Využití: 0:1 Oslabení: 0:1 Zásahy: Janus 23 Diváci: 1136
Před slušně zaplněným hledištěm, v němž nechyběli ani příznivci hostí, se hrálo plynule, ale v úvodu bez větších šancí.

První zahrozili hosté, Račuk hledal neúspěšně Hlavu a Hořava v poslední chvíli zabránil v šanci Vondrkovi. Odpověď Vervy přichystali Martynek s Trávníčkem, který minul odkrytou klec. Kubát vysunul Hübla, který si perfektně kotouč zpracoval, prošel soupeřovou obranou a nastřelil tyč!

Góly přišly ve druhé polovině třetiny. Nejezchlebův zdvojený trest za dva menší prohřešky při jednom střídání potrestal zblízka Huml, 0:1. Vyhození puku Flemingem mohl pak využít Nejezchleb, ale vyznamenal se Král.

V 16. minutě viděli diváci první šarvátku, obešla se ale bez trestů. Obrat černých na konci třetiny: nejprve zavěsil Jakub Černý a poté stejný hráč přihrál Trávníčkovi, který od postranního mantinelu překvapil přesnou ranou k tyči Krále, 2:1. Klasický „šatnář“, čas 19:43,4…

Po gólu do šatny hned gól ze šatny! František Lukeš byl u branky důrazný a Královi vypadl puk z betonů za čáru, 3:1. I třetí menší trest Vervy měl na svědomí Nejezchleb (22.), Janus následnému tlaku Pirátů odolal.

Za to při trestu Hlavy jeho vyhození zachytil Kämpf a Poletín snížil, 3:2. Střelec se vzápětí provinil, ale domácí se dočkali až při rovnovážném stavu hráčů na ledě. Zafungovala spolupráce staršího z bratrů Hanzlů a Nejezchleba, 4:2.

Třetí třetina byla brankově nejbohatší, hra se otevřela a bavila diváky. Válek po vybídce Jurčíkově a 8 (!) vteřin po něm Hübl zvýšili na 6:2.

Pak se dvakrát dostali ke slovu Piráti, brzy snížil Kämpf a v závěru ještě Tomica, 6:4. Chomutovští dostali chuť na další kořist. Trenéři HCVL si vzali oddechový čas a hned po něm dal pečeť výsledku i výhře 70 vteřin před koncem Pavelka.

Černožlutí si spravili střeleckou chuť, potěšili své fandy a po zásluze zvítězili. Řada hráčů zaznamenala své první góly a body v sezóně.