Zápasy 18.02.2014
Autor: Redakce

A-TÝM: Verva v první přípravě podlehla v Chomutově 2:4 (doplněná fota)

Foto Ohlasy Reportáž
První přípravný duel před pokračováním Tipsport extraligy skončil v Chomutově po vyrovnaném průběhu výhrou domácích Pirátů. Za Litvínov se gólově prosadili Hanzl a Jánský.
18.2.2014
Příprava - Chom.
4:2
1:0, 2:1, 1:1

Chomutov

Růžička – Pulpán, Stehlík, Lojek, Jass, Krstev, Mrázek, Malec, Havel – Hřebejk, Gajovský, Svoboda – Kubinčák, Straka, Šagát – Bomersback, Kämpf, Kaše – Veselý, Račuk, Novák. Připraven Hanuljak. Trenéři Beck a Kaše

Francouz (32. Nechvátal) – Pavlík, Šlégr – Gula, Kousalík – Stříteský, Chaloupka – Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Černý, Piroš, Jurčík – Majdan, Válek, Mical. Trenéři Rulík a Hořava
Branky a nahrávky: 7. Svoboda, 25. Lojek (Kubinčák, Jass), 38. Straka (Šagát), 47. Kubinčák – 28. Hanzl (Stříteský), 47. Jánský (Lukeš) Rozhodčí: Turčan - Wohlrab, Krejza Vyloučení: 6:3, navíc Lukeš (L) 10 min. Využití: 2:0 Oslabení: 1:0 Zásahy: Růžička 34 - Francouz 14, Nechvátal 9 Diváci: 289
Litvínov nastoupil před 289 diváky (vstup byl zdarma) v avizované sestavě, tedy bez obránců Zemana, Posmyka a útočníka Ručinského, kteří se zotavují po zranění a všichni již trénují. Naopak včetně juniorů Válka a Micala. Piráti nasadili do hry i ex-litvínovské Josefa Straku a Vojtěcha Kubinčáka, stále aktuálního rekordmana v počtu odehraných zápasů za Litvínov. (Michal Trávníček už se mu přibližuje). V Litvínově dříve působili i Krstev a Račuk. První šanci mezi dospělými dostal mladík Veselý.

Černožlutí začali utkání aktivněji a několikrát ohrozili brankáře Růžičku. Vykoledovali si také první přesilovku, v 5. minutě byl vyloučen Jass. Ale v ní hosté inkasovali, ujel Svoboda a nadvakrát překonal Pavla Francouze. Jeho protějšek byl až do konce třetiny neprůstřelný a tak se šlo poprvé do kabin za těsného vedení domácích.

Ve druhé části se trochu přiostřilo. Ve 23. minutě šli ven za hrubost Gula a Bomersback, v téže minutě pak ještě Chaloupka, který souboj se Stehlíkem slovně dohrával a přidal se k nim Lukeš (10 minut osobní trest). Piráti početní výhodu využili, Lojek zvýšil na 2:0. Tři minuty na to už se prosadil i regionální rival PCH, Robin Hanzl zavěsil na 2:1.

Pulpán a Kaše svá vyloučení přežili bez úhony, Litvínov se potýkal s koncovkou. Při signalizovaném vyloučení Pulpána odjel Pavel Francouz kvůli výhodě na střídačku a do branky se poté v čase 31:10 už vrátil plánovaně střídající Patrik Nechvátal. Soupeři se ve výhodě (vyloučen Piroš) vedlo lépe a Straka mu vrátil dvoubrankový náskok.

Ve třetím dějství hra nabyla na zajímavosti i rychlosti. Mrázkovo vyloučení zůstalo nepotrestáno, ale ve 47. minutě padly dvě branky v rozmezí 20 vteřin. Nejprve zvýšil na 4:1 Kubinčák, vzápětí využil Lukešovy přihrávky po úniku Peter Jánský. To bylo brankově v zápase vše, Litvínov ještě v samém závěru tlačil za snížením při Šagátově trestu a v pover play, dalšího gólu už se nedočkal. Odveta je na programu v pátek v 10 hodin v Litvínově.

(Za doplňující informace děkujeme Mgr. Liboru Kultovi a za fota spolupracovníkovi redakce Jaroslavu Průšovi. Reportáž z páteční odvety v Litvínově bude rovněž včetně fotografií)

Ohlasy

Chomutov
Jaroslav Beck: "Zápas splnil účel. Z naší strany to vypadalo slušně. Uvidíme, jak budeme pokračovat. Ve hře se objevily prvky, které jsme do ní chtěli dostat, ale zároveň se vždycky najde nějaká chybička. V klidu si všechno rozebereme. Těší nás, že do hry naskočil Jarda Svoboda a věříme, že se marodka brzy vyprázdní a budeme mít ještě větší sílu. Každá výhra pro nás znamená obrovské povzbuzení a impuls, který ukazuje, že se vyplácí dodržovat to, co po hráčích chceme. Na některých věcech musíme ještě pracovat, ale podali jsme slušný výkon."
Radim Rulík: "Hrál se dobrý zápas. Pojali jsme ho jako přípravný, protočili v něm oba gólmany a rozložili zatížení i ice time na všechny čtyři formace. Nekoučovali jsme ho za každou cenu k úspěšnému výsledku. Zápas splnil naše očekávání. Válek a Mical? Odehráli zápas docela dobře, nezklamali. Dokázali proti své formaci hrát vyrovnanou partii. Dostali jeden gól, jednou přetáhli střídání, ale pozitiva převažovala."

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Mládež včera

Chceme naší prací ukázat, že hokej v Litvínově je sportem číslo jedna, říká Kamil Havelka

Vedení sportovního spolku před sezónou angažovalo novou posilu do svého týmu. Mikael Pančák byl trefou do černého. Do práce s těmi nejmenšími vnesl nový vítr a pomáhá tak nastartovat změnu. Kamil Havelka, který je předsedou spolku HC Litvínov v obsáhlém rozhovoru zhodnotil jeho dosavadní práci a rozhodnutí, proč k této změně s vedením došli....
Zápasy - Dorost před 2 dny

Úspěšný vstup do dorostenecké nadstavby! Litvínov porazil Chomutov 5:4

Zatímco extraligová sezona je v plném proudu, její dorostenecká sestřička pomalu přechází ve vyřazovací část. Do nadstavby zasáhl i Litvínov, mladí chemici v úvodním duelu porazili nedaleký Chomutov. Přestože vedli už o tři branky, nakonec se o výhru strachovali.