Zápas - mládež 30.10.2014
Autor: Barbora Wolfová

JUN: Sérii výher překazili domácímu Litvínovu Rytíři z Kladna

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
V rámci 22. kola DHL Extraligy juniorů na litvínovském zimním stadionu Ivana Hlinky hostil domácí celek HC Litvínov Rytíře z Kladna. I přes to, že první branku vstřelili domácí, Kladenští okamžitě vyrovnali. Poté nasázeli do brány Sroky další tři góly. Litvínov dokázal snížit vedení Kladna na 2:4, ale s tímto stavem také skončil celý zápas a Kladno si tak odváží 3 body.
22. kolo, 30.10.2014
ZS Ivana Hlinky
2:4
1:1, 1:3, 0:0

Litvínov

Sroka – Kokeš, Cvrk, Šesták, Moravec, Šefl, Sklenička, Jonák – Weitz, Řehoř, Stříbrný, Štěpka, Trübenekr, Řezníček, Šimeček, Sýkora, Ujfaluši, Čapek.

Kladno

Vladař – Bunda, Potěchin, Matula, Větrovec, Hulcr, Špaček – Šilhavý, Machač, Doležal, Kuzďas, Macháček, Janeček, Slánský, Křepelka, Kružík, Schildhabel, Miura, Hajný.
Branky a nahrávky: 4. Trübenekr (Štěpka, Šimeček), 37. Kokeš (Šimeček) – 6. Kuzďas (Hulcr, Větrovec), 28. Machač (Šilhavý, Doležal), 29. Křepelka (Slánský, Kružík), 34. Slánský (Kružík). Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Belko. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 117. Střely na branku: 40:34 (10:12, 18:13, 12:9). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Ihned ze startu utkání se první u puku objevili Kladenští, ale jejich útočnou akci obrana Litvínova zlikvidovala a předvedla rychlý protiútok. Štěpka si nabruslil mezi kruhy a přihrál najíždějícímu Janu Trübenekrovi, který otevřel skóre utkání a poslal domácí do vedení 1:0. Necelé dvě minuty na to Řehoř oslabil domácí celek sekáním. Této přesilové hry Rytíři využili. Střela Hulcra se od zadního mantinelu odrazila přímo na hokejku Jakuba Kuzďase, který dokázal vyrovnat na 1:1. Do konce první třetiny si oba týmy vytvořili mnoho dalších šancí, ale díky skvělým zákrokům brankářů je proměnit nedokázali. Stav utkání byl po první třetině vyrovnaný 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili velmi aktivně Rytíři a Sroka musel zasahovat už po 30 vteřinách. I Litvínovští několikrát ohrozili Vladaře, ale ten se nenechal překvapit a všechny střely zneškodnil. Po sedmi minutách v druhé části dokázal probojovat puk mezi betony Sroky Patrik Machač a dovedl tím svůj tým do vedení 1:2. Neuběhly ani dvě minuty a Litvínov inkasoval další branku, jejímž autorem byl Petr Křepelka. Ten se prosadil z těžké pozice ranou mezi tělo a rameno Sroky až za jeho záda. Na druhé straně se snažil skórovat Řehoř, ovšem jeho střelu od modré Vladař vyrazil před sebe a k dorážce už nedošlo. Podobná situace se podařila Kladenským. Kružík upaloval sám na Sroku, ten sice jeho střelu dokázal vychytat, ale z následné dorážky už udeřil Martin Slánský, poslal puk do brány Litvínova a zvýšil tak vedení Rytířů na 1:4. Domácí tým čtvrtá inkasovaná branka nabudila. Weitz se ocitl úplně sám před Vladařem, vystřelil z otočky, jenže brankář Kladna se opět nemýlil. Nápomocen k akci domácích byl Doležal, když byl vyloučen za faul loktem. Litvínovští tak dostali příležitost přesilové hry, které na konci využil Martin Kokeš, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě a snížil tím vedení Kladna na 2:4. Střelec druhého Litvínovského gólu byl vyloučen a když vyjížděl z trestné lavice, dostal přihrávku do jízdy. Pelášil si to na Vladaře, který však jeho úmysl přečetl a střelu chytil. Udržel tak svému týmu dvoubrankové vedení.

Po několika vteřinách započetí třetí části se Machač ujal volného puku v mezikruží před Srokou, ale následnou ránou minul levý roh brány. O čtyři minuty později byl důrazný Šilhavý a nahozený kotouč dokázal stehnem nasměrovat na bránu, ale domácí brankář, ač s problémy, dokázal zasáhnout. I přes několik přesilových her a nespočetné množství šancí ani jeden z týmů nedokázal žádnou šanci proměnit. Skóre se tak od konce druhé třetiny nezměnilo a za stavu 2:4 oslavovali hosté z Kladna výhru a tři body do tabulky.

Ohlasy

Litvínov
Jaroslav Hübl (HC Litvínov): Opět rozhodla nepovedená 2. třetina a naše individuální i taktické chyby. Myslím si, že dnes jsme prohráli celkem zaslouženě.
Kladno
Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Po dlouhé sérii špatných výkonů jsme dokázali přetlačit našeho soupeře a konečně vyhrát tři body. Podle mě jsme dnes vyhráli zcela zaslouženě.
3.
5:0
(1:0, 2:0, 2:0)
4.
13.8.
čtvrtek, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Dominik Sroka 4 30 0
Související články
Zápas - mládež 30.10.2014

JUN: Sérii výher překazili domácímu Litvínovu Rytíři z Kladna

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež před 3 dny

Pátá třída má za sebou soustředění, podpořit je dorazil David Štich

Na přelomu prázdnin absolvovali páťáci, tak jako každoročně, letní soustředění v horském areálu Lesná. Kluci se zde společně připravovali na novou sezónu a užili si i jiných aktivit.
Více >
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary