Zápasy 09.10.2015
Autor: Redakce

Chomutov byl šťastnější a udržel body doma

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
Po pětatřicáté se v nejvyšší soutěži utkali Chomutov a Litvínov. A po jedenácté se v derby radovali z výhry někdejší VTŽ, dnes Piráti. Před vyprodaným stadiónem rozhodl zápas jediný gól.
9.10.2015
SD Aréna, Chomutov
1:0
1:0, 0:0, 0:0

Chomutov

Strmeň – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Redlihs, Jánošík, Blaha, Šidlík – Vondrka, Červenka, Pospíšil – Sklenář, Dušek, Hovorka – Hřebejk, Kämpf, Chlouba – Tomica, D. Kaše, L. Květoň. Připraven Hanuljak. Trenéři Růžička, Kopřiva, Šťastný

Litvínov

Janus – Kubát, Chaloupka - Frolo, Pavlík - Pavelka, Gula – Martynek, Hübl, Lukeš – Jánský, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava – Řehoř, Havlíček, Chlapík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr
Branka a nahrávka: 17. Kämpf (Tomica) Rozhodčí: Hodek a Hrubý Vyloučení: 1:3, navíc Rýgl (Ch) zaviněné TS-Hübl neproměnil Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Strmeň 20 - Janus 17 Diváci: 5250 (vyprodáno)
Verva začala nešťastně, hned v první minutě se domácí dostali dvakrát do koncovky a hlavně první palebná pozice Vondrky po přihrávce Červenky po gólu volala. Janus se ale přemísťoval a střelu vyrazil. Hrál se důrazný hokej, sudí ho trochu pustili a nakonec nemuseli v úvodním dějství ani jednou vylučovat, hráči toho nezneužili.

Pokračování náporu Pirátů, kteří nastoupili bez brankáře Kopřivy (po nemoci) a Růžičky juniora, se nekonalo, naopak – Trávníček bekhendem, Jánský z mezikruží, Jurčík – co minuta, to gólová šance hostů! Největší měl asi v 7. minutě znovu Jurčík, mířil do brankáře. Sérii možností černožlutých uzvřela střela Trávníčka, za domácí zahrozili jen Sklenář a Pospíšil.

Když nedáš, tak dostaneš – Janusovo vyhození zachytil Tomica a ideálně přihrál před odkrytou klec Kämpfovi, 1:0. Vzápětí mohl hned srovnat Hübl, uvolnil ho Lukeš a koncovce po kličce chyběly centimetry.

Po změně stran měla Verva brzy ideální příležitost ke srovnání, vlastně hned dvě. Hübl dostal kolmici od Lukeše a v sóle byl faulován. Bylo to v přesilovce, místo pět na tři se jelo trestné střílení a Strmeň puk vytěsnil mezi tyče.

Trestnou lavici ve druhé části zahřáli ještě Martynek a v závěru třetiny Frolo, ale přesilovky bílomodrých nebyly zvlášť nebezpečné, hlavně ta první. Hra byla i nadále vyrovnaná.

Ve třetím dějství to moc neplatilo, Litvínov získával převahu. Trochu štěstí chybělo při střele z úhlu Trávníčkovi a po objetí branky Chlapíkovi, Janus zase vychytal Chloubu.

O vyložené smůle už mohl HCVL mluvit v 51. minutě, Lukšova rána orazítkovala břevno. Více než minutová power play přinesla šanci Kubáta - Trávníčka, ale ne kýžený gól.

Verva pustila soupeře jen k 18 střelám, sama ani při jednom z dvaceti pokusů neuspěla. Nedá se svítit, výkon špatný nebyl, chyběla mu však bodová odměna.

Ohlasy

Chomutov
Vladimír Růžička: "Hrajeme hlavně do defenzívy a jsem rád, že jsme dnešní utkání zvládli. Kopřiva měl zdravotní problémy, rozhodli jsme se pro Strmeňe, který podal parádní výkon. V závěru zápasu jsme měli trochu štěstí. Neděle proti Aloisi Hadamczikovi? Pro mě byl zvláštní spíš dnešní zápas kvůli Ondrovi Weissmannovi, poprvé jsme stáli na střídačkách proti sobě."
Litvínov
Radim Rulík: "Neproměnili jsme šance, proto jsme tady dnes nebodovali. Šance jsme si vytvořili, ale gól jsme dát nedokázali. Zápas rozhodla kuriózní branka, už v zápase s Boleslaví jsme takové dostali hned dvě. Je to velká škoda, brankář Janus všechny těžké situace zvládl. Bojovali jsme a rvali se o výsledek až do konce, ale schází nám trochu lehkost v zakončení."
3.
11.8.
úterý, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Jaroslav Janus 1 17 0
Související články
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Mládež před 2 dny

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >