Zápas - mládež 27.09.2015
Autor: Martin Stříbrný

Mladší dorost se v Plzni nevyznamenal, Indiánům podlehl 1:5

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
P l z e ň - Mladší dorostenci se dnes představili na ledě Indiánů. Plzenští celé utkání stav kontrolovali a pohodlně si došli pro tři body. Autorem jediné branky Severočechů byla letní posila Chemiků Ondřej Dufek.
27.9.2015
5:1
1:0, 1:0, 3:1

Plzeň

Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček "A", Šilhán, Kovářík – Hajžman "C", Přikryl, Reisnecker, Matiášek "A", Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Lang, Princl

Litvínov

Pejsar (Prokeš) – Šubrt, Kitzberger, Žítek, Čapek, Žižka, Bártek "A", Kovačič – Dufek, Pech "A", Svoboda, Vacín "C", Bartoš, Jindra, Kubát, Berka, Šarlinger, Jouza, Stehlík, Kysela
Branky a nahrávky: 11. Kolda (Šilhán), 36. Matiášek (Kolda), 41. Lang, 57. Matiášek (Přikryl), 59. Hajžman (Lokajíček) – 47. Dufek (Bártek, Svoboda). Rozhodčí: Sýkora – Jelínek, Rubáš. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 60. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Odpolední zápas mezi Plzní a Litvínovem začal náporem domácího týmu, který se hned po několika sekundách od úvodního vhazování dostal do obrovské šance. Matiášek našel Hasmana, který však sám před hostující svatyní neuspěl, kotouč poslal nad branku Martina Pejsara. Indiáni byli i nadále aktivnějším týmem a po zásluze se v jedenácté minutě dostali do vedení. Šilhán poslal přesný pas na Matěje Koldu, jenž z mezikruží poslal touš přesně pod víko hostující klece.

O čtyři minuty později mohlo být vyrovnáno. Litvínovský Marek Berka se po levém křídle prohnal do útočného pásma a vypálil. Jeho krásná rána orazítkovala břevno branky Kristiána Koláře, který tak ke smůle černožlutých zůstal nepřekonán. Hra se poté přesunula opět spíše do hostujícího obranného pásma, aktivními indiány byli hlavně Jan Matiášek a střelec úvodní branky Matěj Kolda. Prvně jmenovaný měl na holi druhý plzeňský gól, nicméně jeho pokus šel těsně vedle branky. Po úvodních dvaceti minutách tak domácí vedli 1:0.

V úvodu prostřední části měl velikou gólovou šanci Matěj Hajžman, jemuž šikovně přihrál Kamil Hajšman. Domácího forvarda však skvěle vychytal brankář Pejsar. I na druhé straně byla k vidění velká mela před brankovištěm, ale litvínovští Jindra s Vacínem domácího gólmana Koláře nepřekonali. O pár sekund později měl další obrovskou příležitost znovu David Jindra, ale trefil pouze připravený beton strážce plzeňské svatyně.

Ke slovu se potom přihlásily znovu západočeské mladé pušky. Matiášek se za brankou zmocnil kotouče, bleskově klec objel a Pejsar měl neskutečné štěstí, že domácí nejproduktivnější hráč nedokázal zamést touš za brankovou čáru. O pár chvil později se však už Jan Matiášek mohl radovat. Rychlým krokem se dostal do samostatného úniku, který zakončil parádní bekhendovou kličkou. Do konce druhé třetiny se na plzeňském ledě žádná zajímavá událost neurodila, indiáni tak do kabin odcházeli s dvougólovým vedením.

Třetí plzeňský zásah přišel záhy po začátku třetí periody. A velký podíl na něm měla zmatkující litvínovská obrana. V oslabení Pejsar vyjel pro puk daleko z branky, hosté nešťastně přihráli na hůl Martinu Langovi, jenž z první poslal kotouč do odkryté klece. O pár minut později se do samostatného úniku probojoval Josef Hasman, leč hostující svatyni netrefil. Domácí neproměnili, hosté je za to zákonitě potrestali. V přesilové hře doslova došťoural puk za brankovou čáru Ondřej Dufek a bylo sníženo.

V následující početní výhodě měli Litvínovští další zajímavé šance. Tu největší nevyužil kapitán Lukáš Vacín, který z dorážky trefil pouze beton Koláře. Hosté měli poté k dispozici několik početních výhod. V jedné z nich však sami inkasovali. Jan Matiášek pohotově objel Pejsarovu klec a vstřelil svůj druhý gól v utkání, jednalo se rovněž o druhý zásah indiánů v oslabení. V téže početní nevýhodě přidali domácí neskutečnou třetí trefu ve čtyřech! Matěj Hajžman se prezentoval parádní ranou, puk se odrazil od břevna. Skóre se již do konec zápasu nezměnilo, indiáni nasázeli soupeři bůra, sami inkasovali pouze jednou.

Ohlasy

Plzeň
Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Bez komentáře.
Litvínov
Radim Skuhrovec (HC Litvínov): Myslím si, že Plzeň vyhrála zaslouženě. Nevydali jsme na ledě to, co v nás je. Nebojovali jsme, nebruslili, Plzeň nás potrestala dvakrát v jednom oslabení. Snad se kluci nad sebou zamyslí zjistí, že hokej se musí hrát opravdu naplno, každý zápas, každé střídání. Nesmíme si jen jezdit zahrát, ale musíme přijet a chtít vyhrát. Bez nasazení a bojovnosti není v žádném sportu šance.
15 (ČT)
4:3
(0:0, 1:1, 3:2)
16.kolo
22.10.
pátek, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Martin Pejsar 5 28 0
Související články
Zápas - mládež 27.09.2015

Mladší dorost se v Plzni nevyznamenal, Indiánům podlehl 1:5

Tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PCE Pardubice 14 48:33 29
2. TRI Třinec 13 46:28 28
3. HKM Hradec Králové 14 40:27 28
4. MBL Mladá Boleslav 14 40:26 27
5. SPA Sparta 13 50:39 26
6. CEB Č.Budějovice 14 43:44 23
7. PLZ Plzeň 13 42:37 22
8. OLO Olomouc 12 28:24 21
9. KOM Kometa 14 40:42 21
10. KVA Karlovy Vary 14 41:42 17
11. LIT Litvínov 14 41:45 16
12. LIB Liberec 14 26:39 16
13. VIT Vítkovice 11 19:31 13
14. KLA Kladno 14 37:56 11
15. ZLN Zlín 14 24:52 5
Kompletní tabulka
Konto našeho srdce dnes

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.
Více >
Konto našeho srdce včera

Obránce Matěj Stříteský rozdával dárky v dětském domově

Obránce Matěj Stříteský společně s Kontem našeho srdce navštívili děti v dětském domově Hora svaté Kateřiny.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Více >