Zápasy 25.11.2016
Autor: Redakce

V Praze Litvínov neskóroval

Reportáž

Foto Ohlasy Reportáž
V O2 aréně se hrálo před pěknou návštěvou téměř čtyřicet minut nerozhodně a bez branek. Zápas zlomil gól Sparty do šatny ve druhé třetině.
24. kolo, 25.11.2016
O2 arena, Praha
3:0
0:0, 1:0, 2:0

Sparta

Pöpperle – Mikuš, Piskáček, Kalina, Švrček, Nedomlel, Čajkovský – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Kudrna, Cingel, Uher – Kumstát, Pech, Forman – Martin Procházka, Černoch, Safin. Připraveni Novotný, Gernát, Barinka. Trenéři Kalous, Moták, Veber

Litvínov

Janus – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Pavlík – Kokeš – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Gerhát. Připraven J. Hübl. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr
Branky a nahrávky: 40. J. Hlinka, 51. Kumstát (Uher), 52. Čajkovský (J. Hlinka, Nedomlel) Rozhodčí: Hribik a Pražák Vyloučení: 4:6 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Pöpperle 23 - Janus 17 Diváci: 9328

Do hlavního města přijela Verva ve stejné sestavě, v jaké porazila pět dní předtím Plzeň. Sparta postavila do branky Pöpperleho, mladík Škarek se k zápasu ani nesvlékal, stáhla si ho mateřská Jihlava.

Zápas začal v kvapíkovém tempu, hrálo se rychle, bez přerušování a nahoru-dolů, s dobrým bruslením. Aktivnější byla v úvodu Sparta. Cingel první otestoval Januse, Černoch ve 3. minutě málem dopravil puk do odkryté klece, ale byl zblokován. Litvínov se navíc od 4. minuty musel bránit při Pavlíkově trestu, zvládl to. Hned na to zajel do Januse Safin (trest) a od té chvíle byli hosté nebezpečnější nejen v přesilovce. Sørvik si najel k brance, dostal nabito a zasáhl Pöpperleho do masky. V dobré pozici se objevil i Hübl.

V 11. minutě se vysmýkl Nedomlelovi Reichel, branku Sparty pak ohrozil Lukeš, který v další střelecké pozici ještě zkoušel přihrávku. Od druhého vyloučení se hrálo šest minut nepřetržitě! Lavici hanby zahřáli ještě Černoch (13.) a 24 vteřin před přestávkou Válek, který se krátce předtím probil až do koncovky před gólmana. Poslední možností Sparty byl únik Klimka, kterého zastavil Kubát.

Ve druhé části se nejprve narodilo po jedné šanci na obou stranách. Tu litvínovskou měl Reichel (Pöpperle vyrazil), tu domácí Hlinka v přečíslení dva na jednoho. Sparta byla o něco útočnější, hrála také další dvě přesilovky (27. Kokeš, 37. Kubát, který atakoval Kumstáta, a výrok sudích se mu nelíbil), zatímco soupeř žádnou. Druhou početní výhodu Pražané svírali protivníka velmi nepříjemně, dobře kombinovali a Cingel pálil z mezikruží.

Na druhé straně pak mohl zakončovat Robin Hanzl, ale obkroužil branku a hledal ještě spoluhráče. Také Trávníčkova střela ve 31. minutě vzrušila žlutočernou část hlediště.

Dramatický konec třetiny: Mikuše vychytal Janus a z protiútoku mohli otevřít skóre bratři Hanzlové... Bohužel nedáš-dostaneš, Hlinka zachytil Kokešovu rozehrávku a pouhých 9 vteřin před pauzou po ledě Januse prostřelil.

Co udělá "šatnář" se zápasem? Gól se ukázal jako vítězný, protože po polovině závěrečného dějství krátce po sobě z dorážky Kumstát a po něm Čajkovský zvýšili rozdíl ve skóre na 3:0.

Po nadějném průběhu trochu hořký konec pro Vervu a spoustu jejích fanoušků v hledišti. V 56. minutě trefil Sørvik tyč - přijdou góly v Liberci?

Ohlasy

Sparta
Jiří Veber: "Byli jsme si vědomi síly Litvínova, který předvádí výborný hokej. Měli jsme s jejich hrou velké problémy, dalo by se říct, že celou první i druhou třetinu. Pak nám pomohl gól na konci druhé třetiny, který nás uklidnil. Ve třetí třetině už tam od nás byly i nějaké akce a dvě z nich jsme proměnili. Jsme rádi za tři body. Výborný výkon podal brankář Tomáš Pöpperle."
Litvínov
Darek Stránský: "Myslím, že utkání jsme nezačali špatně, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale chybělo nám buď štěstí, nebo lepší provedení. Průběh poznamenala naše hrubá chyba devět sekund před koncem druhé třetiny, kdy jsme dostali gól na 1:0. Druhý gól byl také laciný. Pak jsme se hrnuli do útoku, ale třetí gól z přečíslení to rozhodl definitivně. Je to od nás komplikované, necpeme se do branky, pořád někoho hledáme. Chyběla důraznější hra do brány. Dnes jsme byli neproduktivní a chybovali."
Statistiky
Brankáři
Konto našeho srdce včera

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >