Zápas - mládež 15.01.2017
Autor: Martin Stříbrný, Vojtěch Honzík

MDO: Litvínovští zaskočili Indiány a mohou slavit tři body

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
P l z e ň - Náročné utkání čekalo mladší dorost Litvínova na ledě plzeňských Indiánů. Během prvních dvou třetin si vytvořili nadějné vedení 3:0, které v závěru srdnatě ubránili a po vítězství 5:4 se mohli radovat z překvapivého vítězství!
15.1.2017
4:5
0:1, 0:2, 4:2

Plzeň

Maličkay (Pilc) – Hamšík, Pánek, Váchal (A), Šiller, Kremláček, Kovářík, Kaiser – Slanina, Přikryl, Vágner, Princl, De Sousa, Kolář (A), Malát, Lang, Kuchárik, Soukup, Mužík (C).

Litvínov

Zelenka (Kmínek) – Kroupa, Baláž, Kitzberger, Háva, Najman, Miškovič, Žítek – Fišer, Jindra (C), Limanovský, Stehlík, Beran, Kysela (A), Šarlinger, Myšák, Skuhrovec.
Branky a nahrávky: 47. Lang (Mužík), 48. Mužík (Přikryl), 53. Mužík (Přikryl, Lang), 54. Kuchárik (Mužík, Soukup) – 18. Stehlík (TS), 26. Myšák (Kysela, Jindra), 30. Limanovksý (Fišer), 43. Kysela (Myšák, Jindra), 49. Jindra (Kitzberger, Myšák). Rozhodčí: Valenta – Štofa, Oudes. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 80. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5.

Úvod utkání byl velice vyrovnaný, obě mužstva pozorně strážila svojí obrannou modrou čáru. Jako první se osmělili domácí, když se Soukup efektní zasekávačkou vyhnul na pravém kruhu soupeři, poté ale vypálil těsně mimo. Odpovědět mohl Kysela, který se k touši dostal mezi kruhy, vystřelit z otočky však nestihl. Poté měli hosté štěstí, když Slanina tečoval na tyč pokus Princla z pravé strany. Litvínov pořádně vystrčil drápky vzápětí, když se Myšák dostal za obranu indiánů, po kličce do forhendu ale zakončil pouze do betonu Maličkaye. Západočeši ovšem varování nevzali vážně a při vlastní početní výhodě nechali pláchnout Lukáše Stehlíka, který byl faulován a z nařízeného trestného střílení zakončil přesně mezi betony - 0:1! Když následně před první sirénou Pánek od modré svou pumelicí pouze vyprášil výstroj Zelenky, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Prostřední část odšpuntovali tvrdými ranami Limanovský s Mužíkem, jejich projektily ovšem prostor ohraničený třemi tyčemi netrefily. Poté Stehlík hezky našel v situaci dva na jednoho Myšáka, ten však rozvlnil síť pouze z boku. Následně se již skóre měnilo. Maličkay neudržel ránu Kysely z pravého kruhu a David Jindra přispěchal s pohotovou dorážkou - 0:2! Asistent se vzápětí stejným způsobem mohl stát střelcem, domácí brankář tentokrát odolal. Jenže v polovině utkání si najel na levý kruh Prokop Limanovský a svižnou střelou poslal svůj celek do komfortního vedení - 0:3! Indiáni zareagovali oddechovým časem. Ihned poté to zkoušel u pravé tyče bekhendem De Sousa, zamířil však příliš nad. Neujala se ani tečovaná rána Váchala od modré v přesilové hře. Když v závěru prostřední periody domácí nevyužili více než půlminutovou dvojnásobnou početní výhodu, schylovalo se o druhé přestávce v HM Aréně k malé senzaci, Litvínov by byl totiž v letošním ročníku byl teprve druhým celkem, který na indiány vyzraje za tři body.

Indiáni vstoupili do poslední dvacetiminutovky aktivněji, Zelenka ovšem uzmul do lapačky pokus Langa z pravého kruhu a poradil si i se dvěma dělovkami Šillera od modré. Pak ale Západočeši zamířili do čtyř a Litvínov trestal, když se prosadil Vojtěch Kysela – 0:4! Modrobílí poté putovali do oslabení znovu, ale stala se věc nevídaná, indiáni se totiž hned dvakrát dokázali prosadit. Martin Lang nejprve využil přihrávky Radka Mužika v situaci dva na jednoho, druhý jmenovaný po chvilce sám udeřil ranou otřenou o tyč - 2:4! Jenže domácí zapomněli na zadní vrátka, David Jindra prchl všem na ledě a uspěl ranou na vyrážečku k tyči - 2:5! Přestřelka však pokračovala. Během minuty přidali modrobílí další dva zásahy, Radek Mužík se prosadil ranou o tyč, Daniel Kuchárik dorážkou na brankovišti - 4:5! Více toho ale již hosté Plzni nedovolili, pohlídali si i závěr utkání, kdy Západočechy prakticky nepustili ke hře bez brankáře a slaví tak velmi cenné tři body.

Ohlasy

Plzeň
Jan Snopek (HC Plzeň 1929): „Skóre odpovídá tomu, co se dělo na ledě. Litvínov hrál výborně a hlavně celý zápas. My bohužel zase jenom deset minut v poslední třetině. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vypracovali si i pár šancí, které jsme nevyužili. Kluci podlehli tomu, že brankář má dobrý zápas a tým je dobrý. Nebyla tam touha po vítězství a vůle to chtít zlomit. Byli jsme odevzdaní, dokud jsme nedali první gól, to už ale bylo bohužel pozdě.”
Litvínov
Radim Skuhrovec (HC Litvínov): „Z naší strany to byl poměrně velmi dobrý zápas. Porazili jsme Plzeň, což je pro nás radostná zpráva, ale je to jenom odraz do dalších zápasů. Za to, jak kluci k zápasu přistoupili si myslím, že jsme si vítězství zasloužili a je dobře, že si to užili.”
15 (ČT)
4:3
(0:0, 1:1, 3:2)
16.kolo
22.10.
pátek, 17:30
Brankáři
# Jméno Ink. Zás. Stř.
Ondřej Zelenka 4 33 0
Související články
Zápas - mládež 15.01.2017

MDO: Litvínovští zaskočili Indiány a mohou slavit tři body

Tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PCE Pardubice 14 48:33 29
2. TRI Třinec 13 46:28 28
3. HKM Hradec Králové 14 40:27 28
4. MBL Mladá Boleslav 14 40:26 27
5. SPA Sparta 13 50:39 26
6. CEB Č.Budějovice 14 43:44 23
7. PLZ Plzeň 13 42:37 22
8. OLO Olomouc 12 28:24 21
9. KOM Kometa 14 40:42 21
10. KVA Karlovy Vary 14 41:42 17
11. LIT Litvínov 14 41:45 16
12. LIB Liberec 14 26:39 16
13. VIT Vítkovice 11 19:31 13
14. KLA Kladno 14 37:56 11
15. ZLN Zlín 14 24:52 5
Kompletní tabulka
Konto našeho srdce dnes

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.
Více >
Konto našeho srdce včera

Obránce Matěj Stříteský rozdával dárky v dětském domově

Obránce Matěj Stříteský společně s Kontem našeho srdce navštívili děti v dětském domově Hora svaté Kateřiny.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Více >