Zápas - mládež 29.09.2017
Autor: Naďa Krásná

SDO: Litvínov nezvládl podkrušnohorské derby a prohrál 0:3

K a r l o v y V a r y - V podkrušnohorském derby se v pátek večer utkali starší dorostenci Karlových Varů a Litvínova. Chemici nedokázali na ledě Energie vstřelit ani jednu branku a po výsledku 0:3 odjížděli z Varů bez bodů.
29.9.2017
3:0
1:0, 0:0, 2:0

Karlovy Vary

Kašpar – Bernáth, Cankov, Novák, Tureček, Zavřel, Kořán, Záruba – Holub, Šik, Prošek, Křemen, Jiskra, Maydl, Šťastný, Černý, Fečo, Hudečka, Karbulka, Zdeněk

Svoboda – Viedemann, Šubrt, Kitzberger, Žítek, Černohorský, Bártek – Damašek, Arnold, Berka, Svoboda, Jouza, Jindra, Myšák, Bartoš, Kysela, Dufek, Šarlinger, Kovačič
Branky a nahrávky: 20. Holub (Šik), 43. Šťastný (Černý, Cankov), 44. Prošek (Holub, Šik). Rozhodčí: Šindel – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 162. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 3:0.

Do utkání naskočili energetici velmi zhurta a hned zásobili litvínovské Chemiky střelami. V nátlaku na hosty pokračovali nadále během přesilové hry. I přes mnoho nebezpečných střel Karlových Varů zůstal hostující brankář Svoboda bez újmy. V deváté minutě došlo k vyloučení na straně domácích, avšak ani přesilová hra hostí nepřinesla jediný gól. Poté se hra vrátila zpět do obranného pásma Litvínova, kde hostující obrana a brankář likvidovali šance energetiků. Hra se velmi vyrovnala a na obou stranách bylo k vidění několik nebezpečných střel. První branku tohoto utkání se podařilo vstřelit pouhou minutu před koncem první třetiny Davidu Holubovi poté, co se Šik vymotal ze spleti protihráčů a poslal mu zpoza branky přesnou nahrávku.

Druhá třetina jen vypovídala o tom, jak je výkon těchto týmů vyrovnaný. Hrál se převážně hokej nahoru dolů, při čemž mohli přítomní diváci vidět nemalé množství šancí. Hráči se o kotouč doslova drali a snažili se vytvořit gólové příležitosti. Ve 27. minutě dravost obou týmů vyústila až k menší strkanici u branky karlovarské Energie. Brankáři na obou stranách předvedli mnoho podařených zákroků. Karlovarský gólman Kašpar navíc udržel až do konce druhé periody stále čisté konto. Ke změně stavu utkání tak po další dvacetiminutovce nedošlo.

Závěrečné dějství toho k podívané nabídlo více. Hned v jeho prvních minutách se Energie činila. Ve 43. minutě vjela formace hráčů lázeňského města do útočného pásma a začala pálit. První střílel Cankov a následně Černý, odraženého puku se zmocnil Patrik Šťastný a trefil se nad přemoženého Svobodu. Netrvalo dlouho a Karlovarští znovu radostně zvedali ruce vysoko nad hlavu. O pouhou minutu později po pěkné kombinaci v útočném pásmu rozvlnil sít litvínovské branky Radek Prošek. Třetí inkasovaný gól Litvínovské velmi nabudil a začali energetiky více napadat. Karlovarští stále dobře bránili a neváhali se pouštět do dalších akcí. Hostující hráči se snažili do poslední chvíle, ale o vítězi bylo již rozhodnuto.