Zápas - mládež 20.03.2018
Autor: Vladislav Kollert

MDO: Litvínov sestřelil Motor sedmi góly a slaví postup do semifinále play-off!

L i t v í n o v - Jízda mladšího dorostu pokračuje! Litvínovští ve druhém čtvrtfinálovém utkání proti Českým Budějovicím na domácím ledě bojovali o využití prvního postupového mečbolu. Ten po skvělém týmovém výkonu využili a jsou zaslouženě v semifinále. Hattrickem se zaskvěl útočník Jan Myšák!
20.3.2018
ZS Ivana Hlinky
7:3
2:0, 3:2, 2:1

Klika (Zelenka) – Hocelík, Háva "A", Kroupa, Baláž "A", Jonák, Miškovič, Kadár – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík "C", Vopat, Slavík, Kudrhalt, Kočárek, Fišer, Nikl, Myšák, Skuhrovec

Č. Budějovice

Lidák (Kadlec) – Jasečko, Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Remta "C", Svach "A" – Michal, Dub, Hanák, Ryba, Kašpar, Klimeš, Brouček, Březina, Schwartz,, Janoch "A", Pouzar, Masopust, Anderle
Branky a nahrávky: 7. Myšák (Stehlík), 17. Limanovský (Háva, Skuhrovec), 27. Myšák, 29. Myšák (Baláž, Stehlík), 37. Slavík (Limanovský, Háva), 50. Kroupa, 55. Slavík (Limanovský, Skuhrovec) - 21. Michal (Schwartz, Janoch), 39. Remta (Janoch), 53. Masopust (Pavlát) Rozhodčí: Micka - Špůr, Ondráček Vyloučení: 8:4 Využití: 2:2 V oslabení: 1:0 Diváci: 864 Střely na branku: 36:21 (12:7, 14:6, 10:8) Průběh utkání: 2:0, 3:2, 2:1

Před litvínovskými mladšími dorostenci stála v úterý večer velká výzva. Vyhraný zápas v Českých Budějovicích dal severočeským mladíkům velkou naději na postup do semifinále.

A domácí začali velmi aktivně. Již po šesti minutách hry se trefil Myšák, k jehož gólu přidal trefu také Prokop Limanovský. První třetina však mohla být mnohem gólovější, spoustu šancí domácích pochytal brankář Lidák, kterého mj. při jedné z Adámkových akcí zachránilo také břevno.

Jedinou naději v úterním zápase vykřesal Motor po zahájení druhé třetiny, kdy Kliku trochu překvapivě propálil útočník Michal. Byl to však jediný moment, kdy měli domácí namále - ihned po inkasovaném gólu opět bíložlutá mašina zapnula na maximální výkon a nedlouho poté se opět radovali z gólu. Opět se prosadil Myšák, tentokrát po krásné samostatné akci.

O další dvě minuty později šel Litvínov již do dvoubrankového vedení a opět po zásluze Myšáka. Ten využil zmatku před Lidákem a zametl kotouč do odkryté branky. Pátý gól domácího celku přidal Marek Slavík. Budějovicím se podařilo v závěru druhého dějství ještě snížit, ale k většímu dramatu to nicméně nevedlo.

Třetí dějství bylo okořeněné jak dalšími góly, tak dalšími tresty. Hra se hodně přitvrdila a obzvláště hráči hostujícího Motoru neunášeli utkání psychicky. Šestý gól Vervy přidal Jakub Kroupa, pro kterého se jednalo o první gól v sezóně. Po trefě budějovického Masopusta na konečných 7:3 upravil v závěru utkání druhým gólem Slavík.