Zápasy - Junioři 29.02.2020
Autor: Martin Kamenik, Ondřej Mach

Juniorka v Praze prohrála 1:4 a klesla na poslední místo

P r a h a - Poslední venkovní utkání v aktuálním ročníku končí pro litvínovské juniory neúspěchem. Proti Slavii sice po první třetině vedli díky gólu Marka Berky, domácí však v prostřední části hry vyrovnali a ve třetím dějství strhli vedení třemi brankami na svoji stranu.
29.2.2020
Praha
4:1
0:1, 1:0, 3:0

Slavia

Pánek (Náhončík) – Matějka, Hovorka, Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Havrda, Hasil, Slavíček, Brož, Křenek, Labuzík, Janča (A), Petrák (C)

Zelenka (Pejsar) – Bártek, Hocelík, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Berka, Stehlík, Kysela, Limanovský, Bartoš, Jouza, Kovačič, Fišer (A), Dufek (C)

Branky a nahrávky

22. Havrda (Janča), 43. Petrák (Brož, Slavíček), 43. Němeček (Labuzík), 47. Štíbr (Hovorka, Havrda)

0:1, 4:1

Od samého počátku utkání byl aktivnější hostující Litvínov, který zásoboval sešívanou obranu četnými pokusy o ohrožení Pánkovy branky. Brankář Slavie se vytáhl proti kličce Berky. Na druhé straně zase hostující Zelenka proti dorážce Janči.

Aktivní podívaná pokračovala i nadále, když ujel Vojtěch Kysela. Zakončení litvínovského forvarda ale skončilo pouze na zadním mantinelu. V patnácté minutě už byli ale hosté úspěšnější a dostali se také do vedení. Pánek zasáhl u své bližší tyče nepřesvědčivě a kotouč se dostal po snaze Marka Berky až za jeho záda.

Odpovědět se pokusil Brož, jeho ránu mezi betony si ale brankář Zelenka pohlídal. O malý moment později vzhlíželo nadějně i zakončení Petráka, pokus slávistického kapitána ale skončila na břevně litvínovské branky. Vyrovnání tak vzal na svá bedra až Maxim Havrda, který v čase 21:30 zužitkoval efektivní přihrávku Janči zpoza branky.

Slavia mohla ve druhé třetině jít do vedení. Hasil si efektně posunul kotouč kolem litvínovského beka a mířil k Zelenkovi. Brankář Litvínova nakonec zasahovat nemusel, protože Hasil poslal svůj pokus pouze vedle branky.

Rozhodla třetí třetina, do které Slavia vstoupila jako uragán. Nejprve v čase 42:26 ujel litvínovské obraně Martin Petrák a povedeným forhendovým blafákem zavěsil puk do sítě. O šestadvacet sekund později poté vyhráli slávisté buly na obránce Dominika Němečka, který poslal od levého mantinelu skrytou, a také pro Zelenku nechytatelnou střelu – 3:1.

Poslední ránu zasadil Litvínovu v sedmačtyřicáté minutě Dominik Štíbr, jehož nahození od modré čáry skončilo až za brankářem Zelenkou. Na konečném výsledku nic nezměnila ani nerozhodná bitka Srdínka s Hávou.
Žáci před 2 dny

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Žáci před 3 dny

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.