Zápasy 03.01.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Infarktový zápas rozhodla branka v první minutě prodloužení! Verva přetlačila Olomouc

Reportáž

Foto OhlasySestřih Reportáž
Do prvního utkání roku 2021 vyrazila Verva s novou posilou, Lukášem Žejdlem. Úvodní dějství přineslo několik příležitostí na obou stranách, branka však padla až ve 38. minutě, kdy pálil ostrými hostující Nahodil. Minutu před koncem se prosadil i Litvínov díky Pospíšilovi. V prodloužení zafungoval faktor Zdráhal, který nahrával Jarůškovi a Verva díky tomu zvítězila.
32. kolo, 3.1.2021
ZS Ivana Hlinky
2:1pr.
0:0, 0:1, 1:0 - 1:0

Litvínov

Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, D. Kolář, Štich (A), Demel, Cibulskis – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Fronk, Žejdl, Válek – Látal, Helt, Zygmunt.

Olomouc

Konrád (Lukáš) – Švrček, T. Černý, Valenta, Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar, Vyrůbalík (C) – J. Káňa, J. Knotek (A), Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš.

Branky a nahrávky

60. Pospíšil (Hübl, Ščotka), 61. Jarůšek (P. Zdráhal, Ščotka)
38. Nahodil (T. Černý)

Statistiky

Rozhodčí:
Pešina, Sýkora – Brejcha, Votrubec.
Vyloučení:

4:2

Využití:

0:0

V oslabení:

0:0

Diváci:

0

Střely na bránu:

33:26

Průběh zápasu:

0:1, 2:1

Kotouč po úvodním buly padl do rukou hostů, ti se okamžitě přesunuli před Godlu. Slovenský brankář ale raději puk podržel a přerušil hru. Úvod nesl známky delší pauzy, ve hře byly patrné nepřesnosti. Ty zašlapal do země Ščotka, který se vydal do útoku společně se Zygmuntem a Látalem. Poslední jmenovaný zakončoval z pravého kruhu, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

Ubráněné oslabení

Na konci třetí minuty obdržel Balinskis dvouminutový trest za držení, hosté z Hané početní výhodu nevyužili. Po vyrovnání sil na ledě mohl prolomit gólové mlčení Demel. Mladý obránce přebral kotouč na modré čáře a zkoušel překvapit Konráda. Olomoucký brankář se ale nemusel bát, protože střela letěla těsně vedle jeho svatyně.

S dalšími minutami rostl i počet šancí. Domácí gólman musel zasahovat proti jednomu z útočníků. Verva se následně přesunula před Konráda, marně se snažila vstřelit branku. Při jedné z příležitostí mířil vedle Jarůšek. Olomouc dostala nečekaný dárek, Balinskis opět fauloval, a tak si hosté zkusili další početní výhodu.

V té si už počínali lépe než v té předchozí, slibně vypadala rána Ondruška z pravého rohu. Olomoučtí ale nedokázali přesilovku využít. Pět minut před koncem třetiny se projevila litvínovská slabina, produktivita. Nejdříve se na Konráda řítil Jarůšek s Hanzlem, neúspěšně zakončoval druhý jmenovaný. Vzápětí se situace opakovala, tentokrát štěstí zkusil Jarůšek.

Odražený puk se dostal ke Gřešovi, který uháněl sám na Godlu. Brankář sáhl k odvážnému kroku, vyjel a rozjetého hráče zastavil. V závěru úvodní dvacetiminutovky okusili Hanáci další početní výhodu, znovu fauloval Balinskis. Olomouc Vervu zavřela v útočné třetině, ale hlavní postavou se stal Denis Godla, který předvedl kvalitní zákroky a skóre se neměnilo.

Čekání na gól ukončeno

Druhá část hry začala v rychlém sledu, olomoucký Bambula pálil z mezikruží a trefil tyčku. Rozhodčí poté ještě jeho pokus přezkoumali na videu. Verva se nenechala zahanbit, překvapivě se rozjel Látal, který zakončoval bekhendem. Jeho rána proletěla těsně kolem tyče a Konrád mohl zůstat v klidu. Větší námahu musel vyvinout proti ráně Jarůška, ten se snažil gólmana překonat z pravé strany.

Godlovi na druhé straně zatápěl především nejproduktivnější hráč Olomouce, Káňa. Okolo 30. minuty postrádala hra úvodní tempo, ani jeden tým neměl výraznější příležitost. Rovnováhu porušil až Jarůšek, jehož sudí vyloučil za zdržování. Útočník nešťastně vyhodil kotouč a musel si na dvě minuty odpočinout. Hanáci se snažili, za zmínku stojí příležitost Kucsery. Paradoxně zahrozila Verva, Kolář v poklidném tempu vyrazil na Konráda, olomoucký brankář ale puk za svá záda nepustil.

Smůla Litvínov pronásledovala i dále. Při neúspěšném dobývání olomoucké svatyně se odrazil kotouč k Lukáši Nahodilovi. Ten vyrazil sám na Denise Godlu a propasíroval puk do sítě. Útočníka stíhal i černožlutý obránce Ščotka, ale nedokázal ho zastavit.

Za pět minut dvanáct

Závěrečné dějství slibovalo drama. Litvínov chtěl vstřelit branku, v tom ho podpořil i hostující Mácha, který musel za krosček opustit kluziště. V přesilové hře měla Verva několik šancí, Ščotka pálil od modré, jeho pokus neúspěšně dorážel Hübl. Poslední dvacetiminutovka se odehrávala především před Konrádem. Slovenský brankář musel vytáhnout parádní zákrok proti rychlému Zdráhalovi. Litvínovský útočník upaloval z levé strany. Severočeši byli mnohem aktivnější, ale stále nepřicházela sladká odměna v podobě vstřelené branky.

Kýžený zásah nepřišel ani v další početní výhodě po faulu Koloucha. Další minuty se hra přelívala ze strany na stranu. Domácí marně zakládali útočné akce, většina z nich končila na brankáři Konrádovi. V pátém minutě se všem přítomným zatajil dech, na ledě zůstal ležet Válek. Po střetu s jedním z olomouckých hráčů narazil na mantinel a odnesl si z toho krvavý šrám.

Trenér Országh sáh dvě minuty před koncem k odvolání brankáře. Verva měla velkou šanci, ale puk za záda Konráda nepropadl. O několik chvil později se ZS Ivana Hlinky rozezněl řev. Tomáš Pospíšil využil závaru před brankou a vstřelil gól. Videorozhodčí celou situaci posvětil, ale olomoucký Moták sáhl k trenérské výzvě. Ale i samotný hlavní sudí rozhodl o platnosti branky. Országhovi vyšla sázka na hru bez brankáře a zápas pokračoval do prodloužení.

Faktor Zdráhal

V něm Hanáci neuhlídali nebezpečného Zdráhala, který vybídl ke skórování Richarda Jarůška. Produktivní hráč nabídky využil a rozhodl o dělbě bodů.

Sestřih

Ohlasy

Litvínov
Trenér: Vladimír Országh
„V první řadě jsme spokojeni s body, získali jsme dva proti houževnatému soupeři. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že výkon nebyl ideální. Hlavně v prvních dvou třetinách. Nějaké šance jsme měli, ale soupeře jsme zbytečně pouštěli do přečíslení a málo jsme se prosazovali v útoku. Chyběla mi tam agresivita směrem dopředu, vyhrávání osobních soubojů, tlačení se před branku. Byl to vyrovnaný zápas a my jsme na konci měli štěstí, že jsme vyrovnali a v prodloužení rozhodli."
Olomouc
Trenér: Zdeněk Moták
„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme sahali po třech bodech, ale máme jeden. Počítá se každý, ale je ne škoda, ale problém, že jsme nezískali tři. Hra nebyla špatná, ve druhé třetině jsme měli pár šancí, ve třetí části jsme poté chtěli výsledek ubránit, což se nám nepodařilo. Čtyřicet vteřin před koncem jsme dostali vyrovnávací gól a bohužel další čtyřicet vteřin po začátku prodloužení. Při vyrovnávací brance jsme si vzali trenérskou výzvu na nedovolené bránění brankáře v brankovišti. To mohla být naše poslední šance, údajně rukou dosažena nebyla."

Fotogalerie

Konto našeho srdce před 3 dny

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >