Zápasy - Junioři 26.03.2022
Autor: Lukáš Bolech

Generálka na boj o záchranu vyšla juniorům na výbornou

Reportáž

V posledním kole nadstavby o umístění mezi 13.-19. místem přivítali chemici na domácím ledě pražskou Slavii. Domácí drželi po první části hry jednobrankový náskok. Druhou třetinu však dvěma brankami vyhráli hosté a tentokrát to byli litvínovští hokejisté, kteří museli dotahovat. Nepříznivý vývoj se jim však podařilo ve třetí třetině obrátit a výsledkem 4:2 potvrdili svou pozici na 14. místě. Toto umístění ale pro domácí konec sezóny neznamená. O setrvání v extralize juniorů vyzvou černožlutí borci přerovské Zubry. Sérii na dvě vítězná utkání zahájí Litvínované ve čtvrtek 31. března na domácím ledě. Odvetu odehrají na ledě soupeře v sobotu druhého dubna. V případě nerozhodného stavu se oba celky střetnou opět v Litvínově, a to v pondělí čtvrtého dubna.
14. kolo, 26.3.2022
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
4:2
1:0, 0:2, 3:0

Čermák (Ešler) – Háva, Hora, Hocelík, Baláž, Kroupa, Kuchař, Werner – Postl, Skuhrovec, Vopat, Danielčák, Bednařík, Stehlík (C), Špaček, Limanovský (A), Beran, Čech

Slavia

Volevecký (Vavřena) – Serov, Hrdlička, Stejskal, Němeček (A), Palát, Kluch (A), Švec – Strnad, Labuzík (C), Štrombach, Šíma, Matuška, Kvasnička, Míšek, Curran, Jokl, Vosmík

Branky a nahrávky

19. Bednařík (Stehlík, Baláž), 48. Bednařík (Danielčák, Stehlík), 54. Beran (Kroupa, Limanovský), 59. Vopat (Háva, Hora)
26. Štrombach (Strnad, Labuzík), 39. Labuzík (Serov)

1:0, 1:2, 4:2

První třetina nabídla domácím hned tři přesilové hry. Potrestání přišlo až v té třetí, kdy se prosadil Jakub Bednařík a Litvínov šel do vedení. Za 41 vteřin mohlo být pro domácí ještě veseleji. Rozhodčí nařídili po faulu Maxmiliana Currana trestné střílení. Jiří Špaček jej ale neproměnil a skóre tak zůstalo beze změny.

Druhá perioda byla v rukou hostujícího celku. Nejprve srovnal na 1:1 Filip Štrombach, který vyzrál na Davida Čermáka v čase 25:21 a minutu před uplynutím druhé dvacetiminutovky ještě skóroval Tomáš Labuzík.

Třetí část byla ale opět pod taktovkou domácích. V čase 47:44 srovnával na 2:2 svou druhou trefou Jakub Bednařík. Vedení vrátil domácím Vít Beran, který přesně zakončil kombinaci Jakuba Kroupy a Prokopa Limanovského. Vítězství domácích potvrdil v čase 58:40 Jan Vopat, který korigoval výsledek utkání na konečných 4:2.

1 David Čermák 2 2 94,9

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Konto našeho srdce dnes

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.