Zápasy - Junioři 24.03.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

O výhře rozhodla první třetina. Junioři podlehli Motoru 1:3

Reportáž

Litvínovská juniorka naposledy v této sezoně zamíří na led Českých Budějovic. Díky velkým bodovým rozdílům je jasné, že Severočeši změří v baráži síly s Přerovem. Zápas 13. kola odhalil svého vítěze už během úvodní dvacetiminutovky, hosté totiž dvakrát inkasovali. Motor přidal gól v prostřední třetině, Litvínov skóroval jen jednou díky Balážovi.
13. kolo, 24.3.2022
České Budějovice, Budvar aréna
3:1
2:0, 1:0, 0:1

Č. Budějovice

Maleček (Schacherl) – Váňa, Bednařík, Fousek, Willmann, Březina, Vachun, Gřegořek, Turek, Aulický, Kašpar (A), Schuppler, Petrásek, Putz, Pouzar (C), Humeník, Šimon, Drančák.

Čermák (Ešler) – Bystřický, Hora, Baláž, Hocelík, Kroupa, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Vopat, Limanovský (A), Bednařík, Špaček, Skuhrovec, Slavík.

Branky a nahrávky

13. Aulický (Putz, Drančák), 17. Putz (Vachun), 22. Drančák (Pouzar, Turek)

3:0, 3:1

Domácí měli po třech minutách hry výhodu, Danielčák fauloval a musel se odporoučet na trestnou lavici. Jenže přesilovka vydržela Českým Budějovicím jen pár vteřin. Provinila se totiž hráčská lavice a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Opatrnému utkání však chyběly gól. Takové tvrzení platilo jen do 13. minuty, kdy Čermáka prostřelil domácí Vojtěch Aulický. Zaskočený Litvínov inkasoval záhy, tentokrát zvedal nad hlavu David Putz. Ještě před sirénou musel na trestnou Limanovský.

Výhoda se přenesla do druhé části hry, ale České Budějovice nedokázaly faul pomstít. I přesto šli domácí hráči do tříbrankového trháku. Za záda litvínovského gólmana protlačil kotouč Samuel Drančák a osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Jenže chemici se mohli na Motor dotáhnout, v závěru druhé třetiny měli k dispozici dvě přesilovku, ani jedna však neskončila gólem.

Více štěstí měli hráči v černožlutých dresech v závěrečném dějství. Stehlík při početní výhodě vybídl ke skórování Ondřeje Baláže, a ten se nemýlil. V samotném závěru se plnila především statistika vyloučených, postupně mezi časoměřiče usedl Hocelík, Kuchař či Kroupa. Domácí stranu zase reprezentoval Kašpar. Žádná z přesilovek ale gól nepřinesla.

1 David Čermák 1 1,57 0

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Mládež včera

Talentovaný útočník Šprynar byl draftován do QMJHL týmem Rimourski Océanic

Sedmnáctiletý litvínovský útočník prošel vstupním draftem CHL, ze 30. pozice si ho jako desátého Čecha vybral kanadský tým Rimourski Océanic, který působí v juniorské soutěži QMJHL.
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.